Відбувся регіональний семінар Eastern Partnership Leaders for Change в Києві

І Eastern Partnership Leaders for Changeвідразу після семінару в Одесі, 14-16 травня в Києві відбувся другий в 2017 році регіональний семінар за програмою Eastern Partnership Leaders for Change, котрий об’єднує молодих політичних лідерів та громадських активістів з України, Молдови та Грузії. Семінар знову зібрав 30 таких учасників з північних областей України за представництва партій: Блок Петра Порошенка “Солідарність”, ВО “Батьківщина”, Об’єднання “Самопоміч”, Сила Людей та Демальянс з України, представників United National Movement nf Liberty Georgia з Грузії, а також партій Party Dignity and Truth та Party Action and Solidarity з Молдови.
Традиційно, почалося все з представлення програму учасникам від трьох співорганізаторів: преEastern Partnership Leaders for Changeдставництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, Фонду Едуардо Фрея та Українського Інституту міжнародної політики, котрі представляли, відмовідно, Моріц Юнгінгер, Ян Малдер та Ростислав Томенчук. Кожен з них поділився своїм баченням даної програми та історію її створення та реалізації. Після цього, Руслана Коренчук провела активне знайоство для всіх присутніх для кращого розуміння один одного та ближчого знайомства.

Eastern Partnership Leaders for ChangeПісля цього, першу для цієї групи лекцію провів Андрій Наджос із Міністерства закордонних справ України, котрий розповів про особливості та можливі зміни для країн Східного Партнерства при підписанні Угоди про Асоціацію із країнами ЄС.

 

Eastern Partnership Leaders for ChangeДалі Ян Малдер розповідав про цінності демократії та її прояви. Дану дискусійну лекцію завжди дуже добре сприймають всі учасники, котрі почианають трошки під іншим кутом сприймати демократичні цінності. Опісля, Руслана Коренчук провела сесію, присвячену обміну проектними ідеями та можливості їх імпліментації в трьох країнах. Учасники обмінялися своїми напрацюваннями в цих сферах та спробували випрацювати проекти по освіті, медіа-безпеці та культурі, котрі будуть застосовувані для трьох країн.

Вечір був присвячений спільній вечері в центрі Києва, в ресторані “Остання Барикада” та невеличкій екскурсії по центру Києва.

Eastern Partnership Leaders for ChangeEastern Partnership Leaders for ChangeПершу ранкову сесію другого дня відкрив Віталій Мартинюк з Центру Глобальних Студій Strategy XXI. Він розповів деталі процесу Європейської асоціації в Україні: Як працюватиме Угода про асоціацію з ЄС, що відбудеться після лібералізації візового режиму, а також як членство в Енергетичному співтоваристві та загальному авіаційному просторі змінить Україну.  Після цього, Надія Афансьєва провела обговорювану сесію по інструментах та програмах співробітництва між країнами ЄС та Східного партнерства.

Eastern Partnership Leaders for ChangeДалі зі своїми надзвичайно цікавими доповідями виступили випускниці минулорічних програм  — Анжела Грамада з Молдови та Наталія Мчедлашвілі з Грузії. Вони розповіли про свій досвід та успішні кейси своїх країн в Східному Партнерстві та на правах носіїв поділилися інформацією про роль і вплив Східного партнерства на політичний і економічний розвиток Грузії і Молдови. Дану інформацію було дуже цікаво почути саме учасникам із України, оскільки це прямий і напрочуд цікавий практичний досвід сусідів. 

Eastern Partnership Leaders for ChangeОпісля, Ян Малдер в парі із міжнародним секретарем Фонду Едуардо Фрея та CDA, Хеге ван Дайк, провів сесію по Міжнародному кризис-менеджменту, розповівши про найкращі практики, враховуючи досвід країн Східного Партнерства. Крім того, його власний досвід в залагодженні конфліктів в часи військової мобільності надає багато цікавих прикладів. Також, були розглянуті історії ствоерення та розвитку багатьох міжнародних інституцій та їх впливу і

Eastern Partnership Leaders for Changeвідгруваної ролі в різні часи становлення сучасної геополітичної ситуації. Також, учасники змогли глибше ознайомитися з особливостями діяльності та порівняти результативність різних міжнародних об’єднань.

Eastern Partnership Leaders for ChangeОстаннім другого дня був виступ Едуарда Рахімкулова з Києво-Могилянської Академії, котрий  розповів про партисипативну демократію, або ж демократію участі та поділився секретами, як на місцевому рівні брати участь в політиці на прикладі Києва. Він розповів про співвідношення бюджету, на котрий може впливати громада та найефективніші шляхи моніторингу за його розподілом та навів приклади успішного його використання різними громадами. 

Eastern Partnership Leaders for ChangeТретій день був присвячений повністю переговорному процесу та відточуванню навиків та вмінь домовлятися, відстоювати свої інтереси, враховуючи чужі в пошуках компромісу та ідеальних рішень. Ян Малдер разом із Хеге ван Дайк дуже вміло об’єднав групу в трошки менші, котрі мали на меті змоделювати переговорний процес та створення спільної резолюції між трьома країнами-учасницями: Грузія, Молдова та >Україна разом із країнами Євросоюзу,

Eastern Partnership Leaders for Changeкотрі приймали кінцеве рішення в розподілі ресурсів, за пильним та прискіпливим оком та аналітикою групи міжнародних журналістів. Дійсно, це дуже проста, але напрочуд практична вправа допомагає всім учасникам відчути себе частинкою великого переговорного процесу та навчитися домовлятися та шукати компроміси з іншими учасниками переговорного процесу.