Відбувся регіональний семінар Eastern Partnership Leaders for Change в Одесі

Eastern Partnership Leaders for Change11-13 травня в Одесі відбувся перший в 2017 році регціональний семінар за програмою Eastern Partnership Leaders for Change, котрий об’єднує молодих політичних лідерів та громадських активістів з України, Молдови та Грузії. Семінар зібрав 30 таких учасників з південних областей України за представництва партій: Блок Петра Порошенка “Солідарність”, ВО “Батьківщина”, Об’єднання “Самопоміч”, Сила Людей та Демальянс з України, представників United National Movement nf Liberty Georgia з Грузії, а також партій Party Dignity and Truth та Party Action and Solidarity з Молдови.

Ганна Шелест, КАСТрадиційно, почалося все з представлення програму учасникам від трьох співорганізаторів: представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, Фонду Едуардо Фрея та Українського Інституту міжнародної політики, котрі представляли, відмовідно, Моріц Юнгінгер, Ян Малдер та Ростислав Томенчук. Після цього, та активного знайомства,  Ганна Шелест розповідала учасникам про Східне Партнерство та глобальну зовнішню безпеку. Дуже знаково, що саме в цей день Рада Європи прийняла рішення надати Україні безвізовий режим.

Jan Mulder, CDA, EFFДалі Ян Малдер розповідав про цінності демократії та її прояви. Дану дискусійну лекцію завжди дуже добре сприймають всі учасники, котрі почианають трошки під іншим кутом сприймати демократичні цінності. Опісля, Руслана Коренчук проовела сесію, присвячену обміну проектними ідеями та можливості їх імпліментації в трьох країнах. Учасники обмінялися своїми напрацюваннями в цих сферах та спробували випрацювати проекти по освіті, медіа-безпеці та культурі, котрі будуть застосовувані для трьох країн.

Вечір був присвячений спільній векчері в центрі Одеси та невеличкій екскурсії для всіх бажаючих.

Eastern Partnership Leaders for ChangeДругий день семінару почався з надзвичано цікавої лекції Андрія Чубика про особливості перебігу процесу Європейської асоціації в Україні: Як працюватиме Угода про асоціацію з ЄС, що відбудеться після лібералізації візового режиму, а також як членство в Енергетичному співтоваристві та загальному авіаційному просторі змінить Україну.  Після цього, Надія Афансьєва провела обговорювану сесію по інструментах та програмах співробітництва між країнами ЄС та Східного партнерства.

Eastern Partnership Leaders for Change Наталія МчедлашвіліДалі зі своїми надзвичайно цікавими доповідями виступили випускниці минулорічних програм  — Анжела Грамада з Молдови та Наталія Мчедлашвілі з Грузії. Вони розповіли про свій досвід та успішні кейси своїх країн в Східному Партнерстві та на правах носіїв поділилися інформацією про роль і вплив Східного партнерства на політичний і економічний розвиток Грузії і Молдови. 

Eastern Partnership Leaders for Change, Jan MulderОпісля, Ян Малдер провів сесію по Міжнародному кризис-менеджменту, розповівши про найкращі практики, враховуючи досвід країн Східного Партнерства. Крім того, його власний досвід в залагодженні конфліктів в часи війської мобільності надає багато цікавих прикладів. Також, були розглянуті історії ствоерння та розвитку багатьох міжнародних інституцій та їх впливу і відгруваної ролі в різні часи становлення сучасної геополітичної ситуації. Також, учасники змогли глибше ознайомитися з особливостями діяльності та порівняти результативність різних міжнародних об’єднань.

Eastern Partnership Leaders for Change, Анатолій БойкоОстаннім другого дня був виступ Анатолія Бойка з Комітету Виборців України, котрий  розповів про партисипативну демократію, або ж демократію участі та поділився секратами, як на місцевому рівні брати участь в політиці на прикладі Одеси. Він розповів про співввідношення бюджету, на котрий може впливати громада та найефективніші шляши моніторингу за його розподілом. 

Eastern Partnership Leaders for Change, Jan MulderТретій день був присвячений повністю перговорному процесу та відточуванню навиків та вмінь домовлятися, відстоювати свої інтереси, враховуючи чужі в пошуках компромісу та ідеальних рішень. Ян Малдер дуже вміло об’єднав групу в трошки менші, котір мали на меті змоделювати переговорний процес та ствоерення спільної резолюції між трьома країнами-учасницями: Грузія, Молдова та Eastern Partnership Leaders for Change, Jan MulderУкраїна разом із країнами Євросоюзу, котрі приймали кінцеве рішення в розподілі ресурсів, за пильним та прискіпливим оком та аналітикою групи міжнародних журналістів. Дійсно, це дуже проста, але напрочуд практична вправа допомагає всім учасникам відчути себе частинкою великого переговорного процесу та навчитися домовлятися та шукати компроміси з іншими учасниками переговорного процесу.