Відбувся тренінг для команди координаторів С3 у Донецькій області щодо методології проведення Процесу підприємницького відкриття

2 жовтня 2020 р. у м. Краматорськ Український інститут міжнародної політики (УІМП) спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» провели тренінг для команди координаторів С3 у Донецькій області щодо методології проведення Процесу підприємницького відкриття (англ. EDP – Entrepreneurial discovery process).

Тренінг у Краматорську 2 жовтня_2 Тренінг у Краматорську 2 жовтня_1 Тренінг у Краматорську 2 жовтня_3

Аналогічно до тренінгу у Сєвєродонецьку, офлайн-частина заходу відбулася у приміщенні конференц-залу «Авангард-Хол» у м. Краматорськ, а онлайн-участь була можлива через Zoom-зв’язок. Завдяки зусиллям Донецької обласної державної адміністрації до тренінгу вдалося залучити 30 учасників, які представляли владу, бізнес та науковців Донецької області.

Експерти УІМП Ростислав Томенчук та Надія Афанасьєва розповіли про алгоритм підготовки та проведення EDP, роль координатора С3 в області та координаторів пріоритетних напрямків С3, особливості розробки дорожньої карти EDP у Донецькій області, яка міститиме чіткі часові терміни проведення воркшопів, крос-секторальної зустрічі та фокус груп. Також було наголошено на необхідності ретельного вибору стейкхолдерів від влади, бізнесу, науки та громадськості та покращенні взаємодії між бізнесом та науковцями.

За результатами кількісного та якісного аналізу, що був проведений експертами Спільного дослідницького центру (DG JRC) у 2019 р., в Донецькій області було визначено дві галузі – сучасне промислове виробництво з акцентом на машинобудуванні та виробництві виробів з кераміки та глини, а також креативні індустрії, в яких передбачається пошук та розробка пріоритетів смарт-спеціалізації. Під час тренінгу дані галузі були доповнені екологією та інформаційними технологіями.

За результатами обговорення домовилися про розробку дорожньої карти EDP у Донецькій області. Також має бути обрано регіонального координатора С3 в області, після чого активізується робота по проведенню EDP.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого  ГО «Український інститут міжнародної політики» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю ГО «Український інститут міжнародної політики» та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.