Відбувся тренінг для команди координаторів С3 у Луганській області щодо методології проведення Процесу підприємницького відкриття

1 жовтня 2020 р. у м. Сєвєродонецьк Український інститут міжнародної політики (УІМП) спільно з Луганською обласною державною адміністрацією за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» провели тренінг для команди координаторів С3 у Луганській області щодо методології проведення Процесу підприємницького відкриття (англ. EDP – Entrepreneurial discovery process).

Тренінг у Сєвєродонецьку 1 жовтня

Захід проходив одночасно у двох форматах: офлайн та онлайн. Частина учасників зібралася у конференц-залі готелю «Мир» у м. Сєвєродонецьк, решта під’єдналися через Zoom-зв’язок. Участь у навчанні взяли 27 осіб, які представляли владу, науковців та бізнес Луганської області.

Експерти УІМП Ростислав Томенчук та Надія Афанасьєва розповіли про основні етапи проведення EDP відповідно до розробленої Інститутом із врахуванням кращих практик ЄС та рекомендацій експертів Спільного дослідницького центру Єврокомісії (DG JRC) методології. Окрему увагу було приділено відбору координаторів пріоритетних напрямків С3, які мають здійснювати якісний відбір стейкхолдерів для участі у заходах в рамках EDP (воркшопи, крос-секторальні зустрічі та фокус групи). Також учасників ознайомлено із особливостями підготовки Дорожньої карти, вимогами та часовими рамками проведення заходів та підготовки звітності.

Представники Луганської області повідомили про визначення двох галузей – сільського господарства та біохімії, в яких передбачається пошук та розробка пріоритетів смарт-спеціалізації. Дані галузі були визначені за допомогою кількісного та якісного аналізу експертами DG JRC у 2019 р.

За результатами 7-годинної дискусії учасники отримали необхідні знання для розробки дорожньої карти EDP у Луганській області.

На листопад заплановано проведення першого EDP воркшопу, під час якого буде проведено аналіз та спільне бачення розвитку пріоритетних галузей смарт-спеціалізації.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого  ГО «Український інститут міжнародної політики» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю ГО «Український інститут міжнародної політики» та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.