Відбувся тренінг для координаторів С3 у Львівській області щодо методології Процесу підприємницького відкриття

5 серпня 2020 р. Український інститут міжнародної політики спільно з німецьким Інститутом міжнародних відносин за участі Команди підтримки реформ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провели тренінг для команди координатора С3 у Львівській області.

Участь у тренінгу взяли представники Департаменту економічної політики Львівської ОДА, Агенції регіонального розвитку Львівської області, Асоціації «Кластер біоекономіки» та Національного лісотехнічного університету України.

Експерти Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук та Надія Афанасьєва розповіли про основні етапи впровадження Процесу підприємницького відкриття (EDP) відповідно до розробленої Інститутом із врахуванням кращих практик ЄС та рекомендацій експертів Спільного дослідницького центру Єврокомісії методології. Дана методологія надіслана на затвердження Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та слугуватиме орієнтиром для областей у пошуку ними пріоритетів Смарт Спеціалізації.

Особливу увагу було приділено відбору координаторів напрямків за окремими видами економічної діяльності, які мають здійснювати якісний відбір стейкхолдерів для участі у профільних заходах (воркшопи та фокус групи) у рамках EDP. Надія Афанасьєва детально розповіла про етапи розробки Дорожньої карти EDP, вимоги та часові рамки проведення заходів та підготовку звітності.

Старший експерт зі Смарт Спеціалізації Команди підтримки реформ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ніно Даменія проінформувала учасників про розробку фінансових інструментів щодо підтримки проектів Смарт Спеціалізації, а також про синхронізацію С3 з Цілями Сталого Розвитку ООН. За її словами, Міністерством подано пропозицію, згідно з якою з 2021 року в бюджеті передбачається створити спеціальний фонд для фінансування пріоритетів С3 на суму 1,5 млрд. грн. Вона повідомила представників Львівської області про підтримку Міністерства та звернення за допомогою до експертів ЄС у виконанні ними Дорожньої карти після її офіційного затвердження. Ніно Даменія також розповіла про спільну з Міністерством освіти і науки України роботу щодо включення України до переліку пілотних країн з глобального впровадження Цілей Сталого Розвитку ООН. Дана програма передбачає надання компенсацій для регіонів, а в першу хвилю пілотних країн вже увійшла Сербія.

Представники Львівської області повідомили про визначення біоекономіки як пріоритетного напряму для впровадження С3, враховуючи багаторічні напрацювання у даній галузі та фіналізацію обласної стратегії з біоекономіки. Начальник відділу стратегічного планування департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера зазначив, що серед усіх галузей економіки, що були визначені в обласній стратегії регіонального розвитку в якості пріоритетних для С3, найбільший прогрес спостерігається саме у біоекономіці. Тому доцільно продовжувати роботу над подальшою розробкою даної галузі. За його словами, у затвердженому Плані дій на 2021-2023 роки щодо реалізації Стратегії перелічені заходи по біоекономіці. Завідувач кафедри технології меблів та виробів з деревини Національного лісотехнічного університету України Орест Кійко повідомив про проведення 11 подій у галузі біоекономіки, включаючи 4 засідання ради лісового сектору. Він також продемонстрував презентацію проекту стратегії біоекономіки.

За результатами активної 2-годинної дискусії домовилися проаналізувати результати роботи по стратегії біоекономіки та розпочати підготовку до проведення EDP воркшопу найближчим часом.

Починаючи з 2018 р. Український інститут міжнародної політики надає технічну та експертну підтримку для областей України в рамках впровадження Смарт Спеціалізації.Фото з тренінгу по EDP для Львівської області1Фото з тренінгу по EDP для Львівської області2