В Дніпрі відбувся п’ятий регіональний семінар Лідери Східного Партнерства для змін.

img_593510-12 листопада в Дніпрі відбувся уже п’ятий регіональний семінар Лідери Східного Партнерства для змін. Цього разу учасниками були представники п’яти політичних партій та громадські активісти з Дніпропетровської, Харківської, Луганської та Донецької областей. Серед партій-учасниці з українського боку: Об’єднання «Самопоміч», Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнське Об’єднання «Батьківщина», Сила Людей та Демальянс.

img_5580-copy

Семінар почався зі звичного для всіх базового та більш глибокого знайомства учасників між собою, після вітальних слів та визначення цілей семінару від голови правління Українського інституту міжнародної політики, Ростислава Томенчука, представника від Фонду Конрада Аденауера, Філіпа Трігуба та Ярослава Бабця, асистенту даного проекту. Після цього учасники, котрі репрезентували три країни Східного Партнерства провели сесію SWOT-аналізу своїх країн та презентували їх. Опісля експерт Українського інституту міжнародної політики, Надія Афанасьєва розповіла про інструменти Європейського союзу для співпраці з країнами Східного Партнерства, такі як угода про Асоціацію, план дій щодо візової лібералізації і т.д.

img_5507На наступний день надзвичайно цікавий спікер, Михайло Гончар, експерт Центру глобальних досліджень «Strategy XXI» розкрив таємниці всіх газових переговорів та розповів про унікальність енергетичної кризи 2009 року, після якої позитивний досвід виходу з якої Україною, почали використовувати і всі інші країни ЄС. Далі було більше практики, але і у взаємодії і поєднанні із цікавою і живою теорією про партисипативну демократію від Ігоря Парасюка, експерта з Фонду Східної Європи. Після обіду день продовжився теорією та практикою створення декларацій і фіналізованим їх обговоренням та презентацією.

img_5740Останній день семінару завершився  яскравим гостем з Нідерландів, представником Фундації Едуардо Фрея,  Яном Малдером, котрий неймовірно мотивував та емоційно зарядив учасників, подискутувавши з ними про демократичні цінності і провівши глибоку занурюючи рольову гру по переговорах. Дана вправа особливо сподобалася всім учасникам, адже в ній були представлені 5 сторін: делегації України, Молдови та Грузії, а також журналістська група та президія Європейського Союзу. Учасники на практиці зрозуміли всю важливість підготовки переговорів та вміння шукати компроміси та точки дотику.