0EC65845-2EB8-47D3-959D-A34212BDE7E7

Донецька область впевнено рухається до процесу підприємницького відкриття ще в одному пріоритеті!

2 червня 2021 року відбувся перший EDP воркшоп в межах напрямку «Креативні індустрії» (Кераміка) в Донецькій області.

Директорка Українського інституту міжнародної політики Надія Афанасьєва розповіла, що в ЄС вже працює 120 стратегій смарт-спеціалізації та було створено 350 тисяч нових робочих місць. Також Надія Афанасьєва привела приклад Португалії, яка вибрала кераміку як один із базових пріоритетів.

Юргіта Петрауск’єне – незалежна експертка Спільного дослідницького центру Європейської комісії порекомендувала команді Донецької області звернути увагу на інноваційну частину пріоритету “Кераміка”.

Під час заходу команда Донецької області презентувала результати роботи над попередніми етапами розробки стратегії смарт- спеціалізації, а експерти Українського інституту міжнародної політики та Спільного дослідницького центру Європейської комісії  разом із учасниками обговорили результати попереднього SWOT-аналізу.

Також команда регіону оновила фінальну SWOT-матрицю з пріоритетного напряму «Кераміка». Очікується, що наступна спільна зустріч відбудеться в кінці червня.

FDB02F7F-2831-4DB7-8347-CDE9EA19CBD4  84FF109E-E876-4B21-9E06-8729CCDD8327

Процес підприємницького відкриття – це процес ідентифікації або генерації нових та конкретних продуктів, технологій або послуг, що мають інноваційну складову в широких секторах економічної діяльності. Саме завдяки EDP відбувається практичне впровадження смарт-спеціалізації в регіонах України із врахуванням їх конкурентних переваг. Перший EDP воркшоп спрямований на звуження більш широкого напрямку до конкретної ніші.

Нагадаємо, що проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» реалізується Українським інститутом міжнародної політики партнерстві з Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.