854FA974-EC9D-4218-BDC3-65171D4B6C08

Донецька область продовжує рухатися в напрямку смарт-спеціалізації!

1 червня відбулась спільна зустріч з командою Донецької області. Працювали одразу в двох напрямках – машинобудування та ІТ.

Регіональна координаторка зі смарт-спеціалізації Наталія Грішина разом із командою презентували результати попередньої роботи. Під час зустрічі експерти Українського інституту міжнародної політики та Спільного дослідницького центру Європейської комісії (JRC) разом із учасниками обговорили результати SWOT-аналізу та допомогли команді Донецької області сформувати SWOT-матрицю на перетині двох галузей: “Машинобудування та ІТ”.

0AE92468-8613-4AF2-8A91-12CFA43269C0

Директорка Українського інституту міжнародної політики Надія Афанасьєва розповіла про досвід  Польщі. Так у Великопольському районі був обраний пріоритет промисловість майбутнього. Машинобудування відіграє ключову роль в економіці цього регіону як з точки зору доданої вартості, так і рівня зайнятості. З одного боку, в регіоні функціонують дуже глибоко вкорінені традиційні галузі: виробництво та ремонт машин, виробництво автомобілів та транспортного обладнання, металообробка, виробництво меблів, деревини та паперу, а також хімічне виробництво. Зазначений потенціал використали для перетворення глибоко вкорінених традиційних галузей у галузь майбутнього, а також для розвитку високих технологій у цій галузі.

Юргіта Петрауск’єне, незалежна експертка Спільного дослідницького центру Європейської комісії акцентувала увагу на важливості смарт-спеціалізації для Донецької області та пошуку інноваційних рішень, які можуть покращити економіку регіону.

…….E7BA744D-A7A7-472A-BFFD-74562044A55B      9F1E566D-EB7B-4376-A667-4D9C0E82901A

За результатами зустрічі ухвалили рішення про подальшу роботу в напрямку “Машинобудування та ІТ”, а також запланували наступну зустріч в кінці червня. Далі робота буде побудована на дослідженні вузьких ніш та проведенні крос-секторальних зустрічей.

Процес підприємницького відкриття (Entrepreneurial discovery process – EDP) – це процес ідентифікації або генерації нових та конкретних продуктів, технологій або послуг, що мають інноваційну складову в широких секторах економічної діяльності. Саме завдяки EDP відбувається практичне впровадження смарт- спеціалізації в регіонах України із врахуванням їх конкурентних переваг.

Нагадаємо, що проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» реалізується Українським інститутом міжнародної політики партнерстві з Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.