21 вересня відбувся круглий стіл «Головування України в Макро-регіональній Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР)».
⠀
Коли в 2016 році Український інститут міжнародної політики розпочинав роботу над Дунайською стратегією, мало хто щось знав і розумів, що це та для чого потрібно.
Чотири роки активної роботи показали новий пріоритет – Україна, яка сьогодні не входить в ЄС, має можливість у 2022 році отримати головування в одній з 4 Макро-регіональних стратегій ЄС та визначати політику в Дунайському регіоні. Це було б неможливим без спільної роботи багатьох людей та державних інституцій, а також без підтримки наших міжнародних партнерів.
⠀
Стратегія ЄС для Дунайського регіону – це великий міжнародний амбітний проект, в якому задіяні 14 країн. Це економічні можливості, які “включають” в нову модель співпраці майже 3 тисячі км транспортних та торгівельних шляхів річки Дунай між цими країнами. Це проект, який впливає на життя 115 000 000 людей!
⠀
Запис обговорення доступний за посиланням⠀
https://www.facebook.com/UkrInstituteforInternationalPolitics/videos/814207312453387
За результатами круглого столу Український інститут міжнародної політики підготував Дорожню карту щодо головування України в Макро-регіональній Стратегії ЄС для Дунайського регіону.
На основі ретельного аналізу кращого досвіду країн ЄС, можливих пріоритетів і викликів для нашої країни УІМП пропонує низку рекомендацій для центральних органів, залучених до реалізації ЄСДР в Україні. Документ містить покроковий план, що покликаний уможливити ефективне головування України вже у 2022 році.
Ознайомитися з результатами дослідження можна за посиланням:
Дорожня карта -Головування України в ЄСДР_УІМП_22.09.2020_final