Завершальний етап проекту “Запуск Регіонів: Донбас”для третьої групи учасників

Юрій Бова, Тростянець, запуск Регіонів ДонбасУчасть у другій частині проекту #ЗапускРегіонівДонбас третя група розпочинає із навчального візиту до Тростянецької Міської Ради. Міський голова Юрій Бова розповідає про реалізацію проекту енергозберігаючих технологій у місцях загального користування житлового фонду у Тростянці. Міській раді вдалося реалізувати проект за фінансової підтримки OSCE Project Co-ordinator in Ukraine та USAID Ukraine – USAID Україна. Запуск Регіонів: Донбас, ТростянецьУ його рамках встановлено 661 датчикі руху (біля кожного майданчику та в кожному під’їзді), 102 фотореле, 12 лічильників електроенергії та переобладнано квартири у 85 багатоквартирних будинках (а це 78% усього комунального житлового фонду). Лампи ліхтарів було замінено на натрієві батареї. Результати реалізації проекту дали 80% економії електроенергії = економії 645 604 грн тростянчан (які могли б бути сплачені за спожиту електроенергію, якби проект не було реалізовано), а сам проект окупився за 1 рік.

Тростянець, Бова, Запуск Регіонів ДонбасІз 2012 року Тростянць 5 років поспіль виграє, або отримує відзнаку в конкурсі Мінрегіон “Кращі практики місцевого самоврядування”. Так, у 2012 Тростянецька Міська Рада отримала цю відзнаку за створення сприятливих умов задля залучення інвестицій компанії Kraft в розвиток шоколадної фабрики “Крафт Фудз Україна”. Процес пермовин зайняв рік, а розпочався на етапі, коли компанія Kraft уже розглядала 2 міста – в Польщі та Росії як потенційне місце будівництва шоколадної фабрики. Фабрика Монделіз, Запуск Регіонів ДонбасПропозиція Тростянця привернула увагу інвестора та стала конкурентною, оскільки місто змогло запропонувати: 40 га землі занепалий цукрового заводу; звільнити інвестора від тягаря соціальної інфраструктури (забрало з балансу фабрики гуртожиток, теплопостачання, та дитячий садок а баланс міста, заливши фабриці лише виробництво продукції); ввело представника фабрики до виконкому; виділити додаткову земельна ділянку площею 30 га; забезпечити якнайшвидше проведення всіх дозвільних процедур для початку будівництва (розгляд упродовж 5, а не 20 днів); та встановити пільги на орендну плату за землю на 3 роки (до введення в дію виробничих потужностей). Запуск Регіонів Донбас, ТростянецьБудівництво шоколадної фабрики забезпечило місту бездефіцитний бюджет, 1500 робочих місць, соціально відповідальне підприємство у місті, яке щороку споруджує по 2 дитячі майданчики у Тростянці (виділяючи щороку на ці потреби до півмільйона грн). Наразі Тростянець посідає перше в Україні місце за рівнем інвестицій на душу населення. Однак місто не припиняє роботу над залученням інвестора. Юрій Бова ділиться задумкою створити кластер навколо бесквітної фабрики Kraft (що виготовляє бесквіти, печиво “Барні”, “Oreo” та інші).Тростянецька Міська Рада, Бова, Запуск Регіонів Донбас Економісти Тростянецької Міської Ради прорахували, що для виготовлення 50 тон продукції (які фабрика реаліовує наразі), їй необхідно 12 тис тон цукру (а це виробництво рівня заводу), 11 тис тон борошна, 1000 тон яєчної суспензії, та 12 тис тон молока. Наразі більшість сировини завозиться з-за кордону, оскільки процес виробництва наявної продукції в Сумській області не відповідає стандартам ISO. Наразі розпочато роботу над тим, аби всі суб’єкти виробництва знаходилися в Тростянці (або ж поблизу). Наразі вже знайдено інвестора та здійснено сертифікацію і майже 11 тис. тон борошна постачається від місцевого виробника, який також отримав замовлення закордон, та створив 50 робочих місць.

Запуск Регіонів Донбас, Сідаш, семінарУчасники третьої та завершальної групи проекту #ЗапускРегіонівДонбас розпочали роботу на 2 семінарі. Представники органів місцевого самоврядування та громадські активісти із #ЛиманськаОТГ, #НовопсковськаОТГ, #Гірник, #Курахівка, #Вугледар, #Сіверськ, #НовоайдарськаОТГ (у процесі об’єднання) розпочинають роботу на заході із опрацювання бюджетів проектів, створених у рамках проекту #ЗапускРегіонівДонбас разом із Oksana Ivasiv, Творчий центр ТЦК.

Запуск Регіонів Донбас, ТростянецьПри реалізації проекту, спрямованого на розвиток громади, важливим є комунікація та освітлення його діяльності. У цьому допомагає комунікаційна стратегія. Вона залежить від цілей, на досягнення яких спрямована реалізація проекту. Комунікаційна стратегія вибудовується після аналізу внутрішнього, зовнішнього середовища (реалізації вашого проекту) та цільових аудиторій.Запуск Регіонів Донбас, семінар, Лляна Цільовою аудиторією можуть бути і мешканці громади, і місцева влада та активісти, що приймають рішення чи впливають на процес локальних змін. Аби розуміти, який інструмент комунікації потрібно застосовувати до кожної аудиторії, варто сегментувати її за віком, статтю, доходами, потребами, звичками, чи захопленнями. У рамках сесії з медіа-еспертом Ірина Лянна учасники #ЗапускРегіонівДонбас тренуються складати та презентувати власну комунікаційну стратегію.

Запуск Регіонів ДонбасРозпочинаючи виступ, спікер повинен розуміти, ким є його аудиторія, чому вона тут, та знати, яка мета його виступу, аби не відволіктися від головного посилу свого, а також пам’ятати, скільки часу він маєте. Презентація завжди має бути коротша, аніж кількість часу, виділена для вашого виступу, адже аудиторія завжди може задати питання або розпочати дискусію навколо якоїсь із ваших тез. Також важливо розуміти, що монотонний виступ є важким для сприйняття, тому важливо залучати аудиторію до вашої презентації питаннями, – Nadezhda Afanasieva, експертка Ukrainian Institute for International Politics, модерує сесію презентаційних навичок на 3 семінарі #ЗапускРегіонівДонбас. Ліфт-тест показує, як можна презентувати свою ідею в стислі терміни, виділивши основні акценти.

Бакшеєв, Первомайський, Запуск Регіонів ДонбасЗавершуємо останній семінар #ЗапускРегіонівДонбас навчальним візитом до м. Первомайський Харківської обл. Міський голова, Николай Бакшеев ділиться тим, як після свого обрання на посаду рік тому, роботу розпочав з написання інвестиційного паспорту зрозумілою мовою, а не просто декларативної його наявності. Зараз у ньому описано трудові ресурси, відстані, якими регіональними ресурсами володіє місто, які підприємста можуть бути організовані, характеристика промислових майданчиків ДП “Хімпром”. Запуск Регіонів ДонбасЦю інформацію перекладено англійською, німецькою, та французькою мовами. Усю інформацію систематизовано та подано з акцентами унікальності ресурсу: тобто якщо при описі сольових покаладів у місті розповідається про те, що Первомайська сіль – найчистіша із можливих параметрів солі, також у ній є домішки земельних металів, що може бути джерелом додаткових доходів. Звернення із відкритістю до інвестицій та співпраці міська влада розісла до 28 посольств,
отримала відповіді з Бельгії, Словенії, Німеччини, а також візит Генарального консула Німеччини, оскільки на той момент Донецьке представництво GIZ пермістилося до Дніпра, і дорогою із Дніпра до Харкова, консул відвідав місто, звернувши увагу на нього через активність Первомайського. Під час 40-хвилинного візиту-знайомства Первомайська міська рада Харківської області вдалося досягти багатьох домовленостей, власне, так і розпочалася тісна співпраця міста із фондом (історію реалізованих проектів ми уже описували ось тут: https://goo.gl/uL51b2).

Запуск Регіонів ДонбасУчасників 2-ї та 3-ї груп проекту ЗапускРегіонівДонбас із , #СоледарськаОТГ, #ЧеркаськаОТГ, #БілозерськаОТГ, #НовопсковськаОТГ, #ЛиманськаОТГ, #НовоайдарськаОТГ (у процесі створення), #Новгродівка, #Сєвєродонецьк, #Гірник, #Курахівка, #Сіверськ, #Вугледар, #Бахмут вітаємо із завершенням навчання. Упродовж січня-березня представники ОМС та громадські активісти Донецької та Луганської областей підвищували рівень своїх знань в стратегічному плануванні, проектному меджменті, та інструментах залучення коштів для розвитку громад в теорії та на практиці – на зразках залучення інвестицій Тростянецька Міська Рада та співпраці з міжнародними донорами Первомайська міська рада Харківської області. Усім учасникам щиро вдячні за бажання розвиватися й вдосконалювати свої села, селища та міста. Чекаємо якнайшвидше почути Ваші історії успіху!

Проект «Запуск регіонів: Донбас» здійснюється Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).