Засідання Робочої Групи 1 “Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика” Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

IMG_346016 лютого 2018 року в рамках Української сторони Платформи громадянського суспільства (УС ПГС) Україна-ЄС, відбулося засідання Робочої Групи 1 «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика». На чолі з Ростилсавом Томенчуком, координатором РГ 1, у черговому засіданні взяли участь члени групи – представники громадських організацій, профспілок та бізнес-асоціацій, експерти та фахівці аналітичних центрів. Під час засідання було сформовано певні висновки щодо роботи за минулий рік та розглянуто пріоритети на 2018. Серед пріоритетних тем було визначено, зокрема, багатостороння співпраця згідно з Розділом 2 Угоди про асоціацію «Політичний діалог та реформи, політична асоціація, співробітництво та конвергенція у сфері зовнішньої та безпекової політики», криза відносин у форматі Україна-Польща, Україна-Угорщина та недоліки процесу впровадження реформ в Україні в рамках реалізації Угоди про асоціацію. Ряд питань стосовно співпраці у сфері антикризового управління та визначення можливих військових місій та мандатів передбачених Угодою про Асоціацію також були розглянуті експертами.  Як підсумок учасниками групи вирішено протягом місяця визначити серед обговорених тем пріоритетні, та почати їх опрацювання.

Нагадаємо, УС ПГС Україна-ЄС є частиною Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС, що створена у відповідності до ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. ПГС є органом, який складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) – з іншої.

УС ПГС складається з 15 членів – представників різних секторів громадянського суспільства – громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців, які затверджені Асамблеєю УС ПГС. УС ПГС складається з 6 Робочих Груп, кожна з якої відповідає певній темі. З української сторони захід підтримується проектом “Громадська синергія”.