Зустріч Робочої Групи по Пріоритетному напрямку 7 ЄСДР «Розвиток знань та освіти суспільства»

13.12

13 грудня 2018 року Український інститут міжнародної політики спільно з Міносвіти провели нараду Робочої групи Пріоритетного напрямку 7 «Розвиток знань та освіти суспільства» Дунайської стратегії в рамках проекту «Стимулювання участі України у ЄСДР за пріоритетними напрямами» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Створення робочих груп по кожному з 11 тематачних напрямів ЄСДР є важливою складовою побудови комунікації між національним та місцевим рівнями. Стратегічні цілі сьомого пріоритету враховують створення мережі для підтримки наукових досліджень країн-членів ЄСДР, збільшення кількості патентних заявок та посилення спільної академічної співпраці. Налагоджена комунікація дозволить визначити спільні пріоритети та сформувати план дій української сторони в галузі освіти в рамках ЄСДР. Наразі, до складу робочої групи входить Міносвіти, Агенції регіонального розвитку, ОДА та університети Одеської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Серед ключових висновків зустрічі, зокрема, можливість використання підходу Смарт Спеціалізації в університетах для комерціалізації досліджень та інновацій, підвищення ефективності менеджменту університетів та пошук партнерів в області для спільних проектів. Окремо було презентовано 3 кол Дунайської транснаціональної програми, що розпочнеться незабаром до кінця 2018 року. Програма є ефективним фінансовим та євроінтеграційним інстурментом, що передбачає участь та співпрацю України в спільних проектах з країнами ЄС в рамках ЄСДР.