IMG_6792

Команда Донецької області вийшла на фінішну пряму по смарт-спеціалізації! 

15 липня відбувся другий EDP воркшоп  по пріоритетному напряму «Машинобудування та IT» для команди Донецької області. Дякуємо всім учасникам за плідну роботу!

Директорка Українського інституту міжнародної політики Надія Афанасьєва розповіла про важливість смарт-спеціалізації та додаткові фінансові можливості для регіону, які можливі після завершення розробки стратегії смарт-спеціалізації.

Наталія Грішина –  координатор смарт-спеціалізації в Донецькій області коротко презентувала ключові елементи SWOT-аналізу (сильних та слабких сторін пріоритетного напряму, можливостей та загроз) для напряму «Машинобудування та IT» в Донецькій області.

Координатор пріоритетного напряму «Машинобудування та IT» в Донецькій області – Сергій Лісовий відмітив кілька важливих складових в рамках роботи над стратегією смарт-спеціалізації для Донецької області. Сергій Лісовий акцентував увагу на кооперації виробників, вузькій спеціалізації, інжинірингу та енергоефективності.

IMG_6789

Команда Донецької області обговорила пропозиції щодо спільного бачення розвитку Донецького регіону за 10 років. Йшлося про модернізацію галузі, переорієнтацію на нові ринки та запровадження сучасних інструментів маркетингу для успішного просування продуктів.

Учасники воркшопу проаналізували світові тенденції щодо актуальних технологій та інноваційних продуктів в межах обраного напряму. Серед світових трендів окрему увагу аудиторія звернула увагу на сферу роботизованого електрозварювання, можливість створення цифрових близнюків та використання доповненої реальності.

IMG_6793 (1)

Процес підприємницького відкриття (Entrepreneurial discovery process – EDP)  – це процес ідентифікації або генерації нових та конкретних продуктів, технологій або послуг, що мають інноваційну складову в широких секторах економічної діяльності. Саме завдяки EDP відбувається практичне впровадження смарт-спеціалізації в регіонах України із врахуванням їх конкурентних переваг. Перший EDP воркшоп був спрямований на звуження більш широкого напрямку до конкретної ніші.

Нагадаємо, що проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» реалізується Українським інститутом міжнародної політики партнерстві з Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.