44884F6D-BB52-4E74-ADD1-93B54B289CFA

Команда Луганської області впевнено рухається до процесу підприємницького відкриття!

3 червня завершився перший EDP воркшоп з напрямку “Хімія” у Луганській області. Захід відбувся в рамках проєкту «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення».

Директорка Українського інституту  міжнародної політики Надія Афанасьєва розповіла про європейський досвід смарт-спеціалізації та поділилася успішним кейсом Іспанії. Сектор хімічної промисловості в Кантабрії складається з трьох основних підгалузей: основна хімічна промисловість, виробництво фармацевтичних продуктів виробництво гумових та пластмасових виробів. Протягом останніх 5 років кількість профільних компаній в регіоні Кантабрія зменшується, але сектор має високий потенціал для промислового виробництва, порівняно з іншими іспанськими регіонами.

6D53C63E-9323-491D-8CF7-AA17F5C129ED  6EA1FD10-2FEA-4417-BFBF-3D1D20CDCDE9

В процесі підприємницького відкриття замість класичного SWOT аналізу учасники групи виділили в стратегії сильні сторони, виклики, глобальні перспективи та точки перетину з іншими галузями. Це дало потужний стимул команді та можливість підійти до процесу підприємницького відкриття із іншого боку.

Незалежний експерт Спільного дослідницького центру Європейської комісії Манфред Шпізбергер акцентував увагу на тренді декарбонізації (дії з обмеження масштабів або темпів глобального потепління і пов’язаних з цим наслідків). Також Манфред Шпізбергер побажав учасникам працювати надалі над стратегією розвитку галузі з урахуванням цього тренду.

Команда Луганської області обговорила результати попереднього SWOT-аналізу. Експерти Українського інституту міжнародної політики та Спільного дослідницького центру Європейської комісії разом із учасниками фіналізували остаточний варіант SWOT-матриці по пріоритетному напряму “Хімія”. Наступна зустріч запланована в кінці червня. А до цього моменту команда Луганської області має сформувати фінальне бачення розвитку галузі.

Процес підприємницького відкриття (Entrepreneurial discovery process – EDP) – це процес ідентифікації або генерації нових та конкретних продуктів, технологій або послуг, що мають інноваційну складову в широких секторах економічної діяльності. Саме завдяки EDP відбувається практичне впровадження смарт- спеціалізації в регіонах України із врахуванням їх конкурентних переваг. Перший EDP воркшоп спрямований на звуження більш широкого напрямку до конкретної ніші.

Нагадаємо, що проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» реалізується Українським інститутом міжнародної політики партнерстві з Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.