Масштабно відбувся міжнародний форум “Eastern Partnership Leaders for Change”

Eastern Partnership Leaders for Change, KAS, SDA, UIIP3-5 березня в Києві відбувся підсумковий міжнародний Форум для представників молодих політичних лідерів, громадських активістів Грузії, Молдови та України. 60 представників цих країн  дійсно змогли протягом 3х днів обмінятися унікальним досвідом. Дійсно, ці 3 країни  мають багато схожих викликів, проблем, ініціатив та реформ, що зараз відбуваються. Відповідно, молодим громадським активістам та майбутнім політикам було про що поспілкуватися і дізнатися про кращі практики один в одного.

SERDIUKOV_0067Форум став підсумком шести регіональних семінарів, він надав нові можливості для молодих лідерів в сфері громадської та політичної діяльності, створивши майданчик для нетворкінгу, та створення нових ініціатив з колегами, котрі поділяють схожі погляди з різних країнах, адже саме в такій кооперації народжуються кращі синергічні практики, котрі дають можливість розуміти іншого.  Проект запустили з метою сприяння політичній модернізації країн «Східного партнерства» шляхом професійної підготовки та надання нових можливостей політичним та громадським активістам, головною метою діяльності яких є проведення реформ.

Forum Easterm Partnership Leaders for Change

Forum Easterm Partnership Leaders for Change

Форум почався із виступу пані Габрель А. Бауманн,керівниця Фонду Конрада Аденауера в Україні, котра дуже тепло відзначила приїзд іноземних колег: “Той факт, що ви приїхали в Україну вдруге взяти участь у Міжнародному форумі означає, що ви готові і зацікавлені в партнерстві та співпраці “. Ростислав Томенчук підкреслив, що мета проекту полягає в створенні міцної мережі між грузинськими, молдавськими та українськими молодими політичними лідерами. Таким чином, програма Лідери Східного Партнерства для змін буде розвивати цю мережу протягом наступних 2-х років.

 

Forum Easterm Partnership Leaders for Change

Forum Easterm Partnership Leaders for Change

Представники Посольства Республіки Молдова та Грузії в Україні також виступили з вітальним словом до учасників Міжнародного форуму. “Східне Партнерство є хорошим інструментом для модернізації громадської активності, демократичних реформ, які реалізують економічне співробітництво і транскордонні проекти, — так прокоментував важливість Східного Партнерства пан Володимир Саранчук, радник Посольства Республіки Молдова в Україні. Пан Саранчук  також стверджує, що особлива увага приділялася зміцненню європейської інтеграції як пріоритету міжнародної політики. Оскільки Угода про асоціацію підписання в 2014 році, молдавський експорт на ринок ЄС збільшився на 15% і становить 65% від загального обсягу молдавського експорту. А також, протягом 2-х перших років лібералізації візового режиму, понад 1,5 мільйона молдаван перетнули кордон без будь-яких ускладнень. Пан Олександре Кіпіані, старший радник посольства Грузії в Україні привітав грузинських учасників із останнім крок в лібералізації візового режиму. “Це важливий крок на шляху до туристичного та економічного розвитку та забезпечення контакту між людьми”.

Forum Easterm Partnership Leaders for ChangeПісля першої панелі учасники об’єдналися в три групи, кожна з котрих працювала зі своїм тренером за тематиками “Робота з конфліктними ситуаціями”, “Успішна робота політичних партій зі ЗМІ”, “Нестандартне мислення та ствоерння ключогово меседжу”. Роботу з конфліктними ситуаціями проводив Ян Малдер, з Фундації Едуардо Фрея. Навіть для 20 людей цікавою практичною вправою був пошук асоціацій зі словом “Конфлікт”. Адже кінцевим завданням було знайти 4 слова, спільних для всіх учасників, котре б асоціювалося з “конфліктом”. “Насильства не завжди можна уникнути в розв’язанні конфліктів, іноді сила повинна бути використана для того, щоб зупинити його, як у ситуації з вуличним злодієм”  — коментує Ян Малдер.

Другий семінар з тематикою успішної роботи плітичних партій та ЗМІ проводила Ірини Маркова з Інтерньюз-Україна. “Важливою особливістю новин є актуальність і інтенсивність того, що відбувається в даний момент. Все, що сталося тиждень тому не можна розглядати як новини, але можна використовувати в якості аналітики”.

Третій семінар проводив Клаас Ян де Вріс від Фундації Едуардо Фрея за темою “Визначення головного меседжу та мислення поза рамками”. Forum Easterm Partnership Leaders for ChangeВ форматі даного семінару відбулися групові та індивідуальні виступи на тематику європейських цінностей, які поділяються учасниками. “Політику важливо знайти точки перетинів із усіма варіантами сприйняття особистості, тільки так він зможе бути почутим. Крім того, пам’ятайте про унікальну “електрику” — зв’язок між людьми — це і є взаємостосунки, які дуе важливо вміти вибудовувати”.

На ранкових сесіях другого дня відбулися три стаді-візити до Комітету Верховної Ради України з Євроінтеграції, проекту “Civil Synergy” та представництва ЄС в Україні. Учасники самостійно вибрали цікаву їм локацію і онайомилися із роботою установи та її особливостями, історією.
Forum Easterm Partnership Leaders for ChangeПісля цього, була проведена спільна сесія, присвячена результатам та перспективам Східного Партнерства для Грузії, Молдови та України. “У 2017 році ми закладемо основу для співпраці України з Східного партнерства протягом наступних двох років. Нам потрібно переоцінити, де ми знаходимося в рамках Східного партнерства в даний час, визначити пріоритети і зосередитися на їх реалізації”. Андрій Наджос

“Сьогодні ми знаємо, що відбувається в Брюсселі, але не знаємо, що відбувається в Кишиневі та Тбілісі. Рівень видимості між нашими трьома столицями дуже низький. Ми повинні знати національний контекст сусідніх країн і налагоджувати ефективне партнерство”.  Олександр Сушко

Forum Easterm Partnership Leaders for Change“Україна, Грузія і Молдова повинні більше думати про власні національні інтереси. Угода про асоціацію та співробітництво з ЄС лише інструментами поліпшення ситуації в ваших країнах” Балаш Джарабік.

Вечір другого дня та весь третій день був присвячений створенням резолюції від учасників Форуму, робота над котрою продовжилася в робочих групах навіть після закриття Форуму.

Forum Easterm Partnership Leaders for ChangeОрганізаторами являються Український інститут міжнародної політики у співпраці з Фондом Едуардо Фрея з Нідерландів та за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. На конкурсній основі було відібрано близько 140 учасників для 6 регіональних семінарів по всій України. Після проведення семінарів найбільш активних учасників з трьох країн було запрошено на форум, котрий показав їм справжню єдність не лише України, а й Молдови та Грузії.