jjf

Робоча зустріч для представників Івано-Франківської області – «Пріоритетний напрям 9: люди та навички – український вимір» Cтратегія ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР)

Наближення професійно-технічної освіти до сучасного ринку праці – саме про це вчора говорили під час робочої зустрічі «Пріоритетний напрям 9: люди та навички – український вимір» – стратегія ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР) із представниками Івано-Франківської області.

Експерти UIIP Ростилав Томенчук та Надія Афанасьєва розповіли про успішні кейси  проєктів Danube Region Strategy та поділилися базою даних проєктів для Дунайського регіону, де можна шукати партнерів та ідеї проєктів.

Данієль Зайберлінг, директор Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, Молдові та Румунії, акцентував увагу на важливості професійних навичок в країнах Європи, а, зокрема, в Німеччині. Йдеться про престижність профтехосвіти та державну політику, що здійснюється в цьому напрямі.

Про плани роботи Міністерства освіти та науки України щодо підвищення якості профтехосвіти та завдання на наступні кілька років розповіла Ірина Шумік. Зокрема, вже зараз відбувається процес створення навчально-практичних центрів по всій країні.  А її колега Ольга Дубовик із Міністерства соціальної політики поділилася напрацюваннями щодо навчання для вразливих категорій населення.

Однією із гострих проблем, яку озвучили представники професійно-технічних закладів Івано-Франківської області – розрив між очікуваннями бізнесу та можливістю надавати якісну освіту через відсутність сучасних технологій навчання та застарілої матеріальної бази. Хоча з іншого боку, попит на таких фахівців – наприклад, гончарів, може створити нові місця та дати перспективний ринок збуту вже зараз. Прикладом цього може бути косівська мальована кераміка, яку в грудні 2019 року внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, та яка користується високим попитом в країнах ЄС.

Нагадаємо, що з 2011 року Україна бере участь в роботі Макрорегіональної стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР). Ця стратегія об’єднує 14 країн в Європі навколо спільного розвитку. Завдяки цьому інструменту в кожній країні працюють тематичні майданчики на рівні органів центральної влади та місцевого самоврядування, бізнесу та наукових установ, громадськості та політиків країн-членів ЄС, кандидатів в члени ЄС та країн, що не є членами ЄС.

Корисні посилання: 

Загальна інформація по Дунайській стратегії https://mon.gov.ua/ua/osvita/profesijno-tehnichna-osvita/mizhnarodna-spivpracya/yevropejska-strategiya-dlya-dunajskogo-regionu-yesdr

Опис проєктної ідеї та запит пошуку партнерів http://www.interreg-danube.eu/calls/project-ideas?project_idea_list_filter%5Bpriority%5D=&project_idea_list_filter%5Bcountry%5D=

Інформація та новини про реалізацію тематичного напряму 9 ЄСДР «Люди та навички» https://peopleandskills.danube-region.eu/