Створено українську частину Платформи Громадянського Суспільства Україна-ЄС

7 листопада було завершено кількамісячний процес формування Української частини Платформи Громадянського Суспільства Україна-ЄС що виступатиме неурядовим комунікативним майданчиком та опікуватиметься моніторингом виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Згідно тексту Угоди ПГС Україна-ЄС «складається з представників громадянського суспільства України, з однієї сторони, і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), з іншої сторони, як форум для проведення ними засідань та обміну думками». ПГС повинна бути поінформованою про рішення та рекомендації Ради асоціації (двостороннього урядового органу Асоціації) та може надавати власні рекомендації, які мають розглядатися офіційними органами України та ЄС.

Процес створення Української частини ПГС був прозорим, публічним, інклюзивним і відкритим. Понад 200 громадських об’єднань були залучені до процесу  започаткування ПГС, з них 165 взяли участь безпосередньо в Установчих зборах. З боку Євросоюзу інститутом, відповідальним за створення ПГС виступає Європейський економічний та соціальний комітет (ЄЕСК), налагодження співпраці з ЄЕСК було одним з пріоритетів Оргкомітету з початку установчого процесу.

В рамках Платформи було створено 15 робочих груп, координатори яких і увійшли до української частини ПГС.

Координатором робочої групи з транскордонного і регіонального співробітництва було обрано Голову Ради Українського Інституту Міжнародної Політики Ростислава Томенчука, котрий відповідно увійшов до української частини Платформи Громадянського Суспільства Україна-ЄС.

Більш детальну інформацію про Платформу читайте у прес-релізі Українська частина ПГС Україна-ЄС – прес-реліз 10.11.2014.