Томенчук: Теракт у Брюсселі може призвести до прегляду Шенгенських угод

RT_EUГоловною подією вівторка, яка шокувала весь світ, стала серія терактів в столиці Бельгії. Спершу вибухи прогриміли в аеропорту Брюсселя, потім – в метрополітені. В результаті 34 людини загинули, понад 150 отримали поранення.

Як заявив 22 березня в ефірі радіостанції “Голос Столиці” Ростислав Томенчук, трагічні події в Брюсселі можуть привести до перекриття кордонів і перегляду шенгенських угод.

“Тут потрібно розуміти, що це по суті є конфлікт свідомості, власне тому використовують терористи такі інструменти як теракт, тому що розуміють, що ці засади, на яких побудоване суспільство ЄС, воно не дозволяє жорстко відповідати оцим от заходам. Тому вони і використовуються, тому що очевидно йде війна між ЄС, світоглядна між західним світом і — в даній ситуації — організацією ІДІЛ, яка взяла на себе відповідальність. Це буде повторюватися кожного разу. Однозначно, що ми зараз почуємо заяви лідерів ЄС, спроби вийти з ситуації, почуємо відповідні заяви з Росії, які будуть говорити, що давайте повертатися до формату коаліції, спільно боротися проти єдиного ворога. Почуємо заяви членів НАТО, почуємо, можливо, якісь кроки щодо того, як реагувати на сам ІДІЛ, тобто чи переходити до активної фази боротьби з ІДІЛом, чи утриматися.

Не думаю, що цей теракт може бути перехідним моментом, який змусить ЄС переосмислити ці інструменти, якими він намагається оперувати, яке суспільство намагається побудувати навколо себе. Тому будуть оптимізовуватися, продовжувати використовувати ті інструменти, які у них є, тобто посилювати безпеку, можливо, перекривати кордони. Однозначно зараз підніметься питання по шенгенському договору, що як нам зупинити цих терористів, як покращити боротьбу проти них, однозначно зараз піде мова про виділення додаткових коштів на посилення боротьби з тероризмом, кіберзлочинністю. Але не категорично будуть відмінені ці основоположні засади ЄС.

ЄС знав про те, що такі теракти можливі, і вони готувалися. Але всі інструменти, які є в будь-якій державі, їх недостатньо для того, щоб боротися з тероризмом. Навіть якщо йдеться про тимчасове перекриття кордонів чи обмеження якихось функцій шенгенського договору, ці речі не допоможуть, щоб боротися в цій ситуації, тому що це провокація зі сторони ІДІЛ. Вона покликана не для того, щоб запустити хаос в одній з країн ЄС. Це чіткі сигнали в столицю, в серце ЄС», – пояснив Микола Томенчук.

NewsRadio