Третій семінар “Запуск Регіонів: Донбас”

запуск регіонів, донбас26 січня розпочався завершальний семінар для третьої групи учасників із #Cєвєродонецьк #Новопсоквська ОТГ #Білокуракинcька ОТГ #Сіверськ #Новогродівка #Новоайдарcька ОТГ в рамках проекту #ЗапускРегіонівДонбас в #Миргород. Катерина Сідаш, координатор проекту #ЗапускРегіонівДонбас та експерт Ukrainian Institute for International Politics розповіла про історію виникнення ініціативи, цілі та подальші плани. Під час знайомства учасники поділилися цікавим життєвим та професійним досвідом. Зокрема, є громади, котрі обєдналися не по перспективному плану і готові поділитися своїми успіхами.

Вечірня сесія продовжилаЗапуск регіонів, донбас, український інститут міжнародної політикися за участі експертки Ірини Коври, котра розповіла про закордонний досвід та кращі кейси в сфері стратегічного аналізу та розвитку регіонів та міст. Також, вона ознайомила учасників із методикою розробки проектів із застосуванням стратегічного підходу, цілісного SWOT-аналізу. Логічний етап після аналізу — визначення пріоритетів та планів для своїх громад. Самі учасники разом із Іриною визначили TOP-5 складових для успішного проведення стратегічного плануванння:
 Використання глибокого SWOT-аналізу.український інститут міжнародної політики, запуск регіонів, донбас
Формування комунікативної стратегії на засадах регіонального партнерства.
 Залучення громадськості до процесу.
Вибір стратегічних цілей з врахуванням наявних проблем та ресурсів.
Налагодження механізму моніторингу реалізації стратегій і соціально-економічного розвитку.

 

Запуск регіонів, донбас, мінрегіон, український інститтут міжнародної політикиІ  уже традиційно  і втретє ранкова сесія другого дня починається в Миргородській Міській Раді, де український інститут міжнародної політики, запуск регіонів, донбасучасників радо зустрічають міський голова Сергій Соломаха та Тетяна Усик, начальниця відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міськради. Завдяки ефективному управлінню, місту дійсно є чим похвалитися в досвіді залучення коштів міжнародних донорів. Миргород також був одним із перших підписантів Угоди мерів щодо енерегозбереження, в чому місто зробило значні успіхи. Керівниця відділу енергоменеджменту впервнена, що для того, аби ефективно управляти, треба в першу чергу аналізувати і знати всі свої ресурси, тому окрім онлайн-моніторингу витрат електроенергії, вдалося скоротити споживання електрики. запуск регіонів, миргород, донбас, Ще одна особливість міста — Миргород має найбільший відсоток велосипедистів, в тому числі жінок-велосипедисток, тому задля підтримання цілей сталого розвитку міста в плані оптимізації транспорту, почата масштабна програма по побудові велодоріжок та просвітницьких акцій про правила безепеки для велосипедистів. Крім того, місто має чимало ініціатив в плані оптимізації використання екоресурсів та підтримання чистоти і переробки сміття.

запуск регіонів, донбас, український інститут міжнародної політикиТакож, доповнюючи позитивні успіхи Миргороду, з презентацією успіхів реформи децентралізації виступила представниця Мінрегіону, Лідія Євтушенко. Вона розповіла представникам Cєвєродонецька, Новопсоквської ОТГБілокуракинcької ОТГ, СіверськаНовогродівки Новоайдарcької ОТГ про умови, в яких запускалася реформа і з якими викликами зіткнулося міністерство. “Зараз іде швидка трансформація територій, бо маленькі віддалені поселення об’єднуються в більші, в громад накінець з’явилися перші кошти, котрі їм повертаються, адже раніше більшість коштів, зароблених громадою перерозподілялася для вирівняння бюджету на центр, – тепер же місцева влада і люди нарешті їх побачили, і їх використання привнесло перші зміни на місцях”.

український інститут міжнародної політики, запуск регіонів, надія афанасьєваДруга половина дня біла присвячена власне проектній діяльності. Як коментує цей процес Надія Афанасьєва: “Коли ви починаєте займатися проектною діяльністю, потрібно мати її бачення: варто починати з малих проектів, нарощуючи досвід та репутацію їх реалізації. Також варто звертатися до кількох фондів одночасно, попередньо вивчивши тематику та уже профінансовані донором проекти”, котра модерує роботу учасників #ЗапускрегіонівДонбас під час сесії, присвяченій проектному менеджменту для ОМС.

український інститут міжнародної політики, запуск регіонів, донбасТретій день семінару почався для учасників із визначення релевантності проекту для громади, в якій його буде реалізовано, адже це важлива складова прорахування ризиків проетку,  подальша успішна реалізація проекту, залежить і від того, наскільки він співпадає із потребами саме цієї громади, – коментує дану сесію Оксана Івасів, тренер Творчого центру ТЦК і розбирає тему індикаторів та ризиків із учасниками із Cєвєродонецька, Новопсоквської ОТГ, Білокуракинcької ОТГ, Сіверська Новогродівки, Новоайдарcької ОТГ на завершальному першому семінарі запуск регіонів, донбас, проекту Запуск регіонів: Донбас.

У лютому учасники усіх 3 груп Донецької та Луганської областей продовжують розпочату на семінарі у Миргороді роботу над проектоною заявкою в режимі консультацій із експертами проекту, а вже у березні на фіналізують її на 2 семінарі в березні.

Проект «Запуск регіонів: Донбас» здійснюється Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).