У Херсоні, Миколаєві та Одесі обговорили стереотипи щодо реформи з децентралізації влади

DSC_1771Інформаційні семінари щодо реформи з децентралізації влади, виявлення міфів та подолання стереотипів відбулись у Херсоні (24 лютого 2015 року), Миколаєві (25 лютого 2015 року) та Одесі (26 лютого 2015 року). Заходи були спрямовані на підвищення обізнаності працівників місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо перебігу та особливостей реформи, її етапів та запроваджуваних змін.

DSC_1836Учасниками заходів «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив» стали працівники обласних та районних державних адміністрацій зазначених областей, депутати відповідних рад, сільські голови, громадськість та ЗМІ Херсонщини, Миколаївщини та Одещини.

DSC_1775

В рамках семінару експерти УІМП – Катерина Сідаш, Надія Афанасьєва, Ростислав Томенчук висвітлили теми загальних моделей та міжнародного досвіду реформ з децентралізації влади в Польщі, Румунії, Італії, Франції та Німеччині. Нова системи повноважень та підзвітності місцевих органів влади в Україні після впровадження реформи з децентралізації влади була презентована експертами Реанімаційного Пакету Реформ Андрієм Худиком та Іваном Лукерією.

Фінансові аспекти децентралізації – нова архітектура місцевих фінансів – перерозподіл місцевих та загальнонаціональних податків, інша ресурсна база для виконання нових повноважень органами місцевого самоврядування – було презентовано доцентом кафедри економічної теорії та менеджменту Чернівецького національного університету ім.Юрія Федьковича Богданом Строщуком.

DSC_1782

Учасники також мали змогу поспілкуватись з міжнародним експертом в царині децентралізації та місцевого самоврядування Ніко Ланге через он-лайн включення, та поставити свої конкретні запитання щодо тематики заходу.

Заходи відбулися в рамках інформаційної кампанії «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив» організованої Українським інститутом міжнародної політики (УІМП) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.