Запрошуємо на прес-конференцію “Старт проекту Підтримка розвитку громади зсередини у Дніпропетровській області”

17.03.2016 року о 10.00 відбудеться прес-конференція «Старт проекту підтримка розвиткProject titleу громади зсередини у Дніпропетровській області». (прес-центр Дніпропетровської обласної державної адміністрації, м. Дніпропетровськ, вул. Кірова, 1.)

Починаючи з січня 2016 року Український інститут міжнародної політики (УІМП) в рамках ініціативи ЗАПУСК РЕГІОНІВ проводить навчання з стратегічного планування та проектного менеджменту для міст та об’єднаних територіальних громад Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей.

Дане навчання спрямовано на вирішення однієї із ключових проблем новостворенних громад – відсутність досвідчених кадрів та недостатнє розуміння яким чином можна використати переваги нових повноважень та залучити додаткові ресурси.

Проект «Підтримка розвитку громади зсередини» є частиною ініціативи ЗАПУСК РЕГІОНІВ Українського інституту міжнародної політики (УІМП), щодо реформи децентралізації, розвитку регіонів та наближення стандартів Європейського союзу для Україні в сфері регіонального розвитку, місцевого самоврядування та підвищення прозорості та відповідальності місцевої влади.

Дніпропетровська область стала однією з цільових областей проекту. В області відбудуться 3 заходи в рамках проекту для наступних міст:

  1. Нікополь та об’єднані територіальні громади області. Тренінг відбудеться 17-19 березня 2016 року.
  2. Верхньодніпровськ, Дніпродзержинськ, Вільногірськ, Жовті Води, Кринички та об’єднані територіальні громади області. Тренінг відбудеться 24-26 березня 2016 року.
  3. Першотравенськ, Павлоград, Синельникове, Тернівка, Марганець, Кривий Ріг, Новомосковськ. Тренінг відбудеться 14-16 квітня 2016 року.

Запорукою успішності проекту є співпраця та партнерство представників місцевої влади та громадянського суспільства, з них 70% є представниками виконкомів міських рад та рад ОТГ і 30% – представники громадських організацій області.

Семінари будуть висвітлювати такі теми: особливості децентралізації та нові методи розвитку громади, міжнародні та національні стандарти передової практики розвитку міста; планування діяльності Департаменту управління проектами та залучення коштів; досвід країн ЄС у реформі з децентралізації; стратегія розвитку міста, комунікації з громадянським суспільством для подолання кризи місцевих ідей; взаємодія з Державним фондом регіонального розвитку та міжнародними фондами, банками та проектами технічної допомоги; проектний цикл (аналіз, написання, бюджетний процес, обрання партнерів, фандрейзинг, управління проектом та наступні кроки).

Після завершення тренінгові-навчального компоненту проекту буде визначено 18 місцевих ініціатив у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях, розроблених найбільш активними робочими групами за консультування експертів проекту, яким буде надана подальша підтримка із реалізації.

Усього учасниками семінарів стануть 175 представників місцевої влади та громадянського суспільства у визначених областях.

Проект «Підтримка розвитку громади зсередини» здійснюється Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Більше інформації з ініціативи “ЗАПУСК РЕГІОНІВ” можна знайти на сайті Українського інституту міжнародної політики www.uiip.org.ua/materials

Контактна інформація щодо проекту: Сідаш Катерина, +380674658875, office@uiip.org.ua