3ій регіональний семінар “Eastern Partnership Leaders for Change” у Харкові

EaP10-12 вересня в місті Харків відбувся 3ій регіональний семінар “Eastern Partnership Leaders for Change”  для молодих представників вибраних партій Грузії, Молдови та  України. Партії, котрі брали участь в даному навчання: Україна: Блок Петра Порошенка “Солідарність”, Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина Молода”, “Об’єднання Самопоміч”, Демократичний Альянс, Сила Людей. Від Молдови були представники партій Dignity and Truth, Solidarity and Action та Liberal Democratic Party of Moldova. З Грузії були представники партій Liberty Georgia United National Movement.

Jan MulderСемінар відкрив Ростислав Томенчук, голова правління Українського інституту міжнародної політики та Ян Малдер, партнер проекту від Фонду Едуардо Фрея. Основними темами, котрі були обговорені на навчанні: Східне Партнерство та Угода про Асоціацію, котру висвітлив Тарас Данько, викладач Національного Технічного Універститету Харкова. Крім того, Ян Малдер, з Фундації Едуардо Фрея, провів сесію з приводу ціннісного підходу до розуміння демократії, як такої.

Jan Mulder CDAУчасники дуже тепло відгукнулися про неї, адже це чудове поле для обміну думками та ідеями. Після цього, Руслана Коренчук провела сесію по знаходженню спільних проектів та найкращих варіантів співпраці та кооперації між партіями та країнами, які можна масштабувати та поширювати хоча б ці 3 країни Східного Партнерства. Неформальна частина спілкування продовжилася за дружньою вечерею.

IMG_0912Наступний день почався із презентації Дениса Ткачова про процес Європейської асоціації в Україні, розкриваючи питання, як договір про Асоціацію вплине на Україну. Після цього, Надія Афанасьєва розповіла про інструменти та програми для поглиблення кооперації між країнами ЄС та країнами Східного Партнерства. Після цього Анжела Грамада та Наталія Мчедлашвілі, випускниці минулорічної програми розповіли про вплив Східного партнерства на політичний та економічний розвиток Молдови та Грузії.

IMG_0924А Юля Біденко розповіла про партисипативний бюджет та те, як долучатися до політики на локальному рівні.

І завершився семінар улюбленою частиною для більшості учасників — рольовою грою, котру за зархітектурив та модерував Ян Малдер — переговорним процесом між ЄС та 3ма країнами Східного Партнерстваю. Закриття програми провів  Ростислав Томенчук, урочисто вручивши всім учасникам сертифікати.

IMG_0998