4й регіональний семінар “Eastern Partnership Leaders for Change” у Львові

IMG_134114-16 вересня відбувся останній в цьому році, завершальний регіональний семінар “Eastern Partnership Leaders for Change” для західних областей України.  Ростислав Томенчук та Ян Малдер відкрили семінар, розповівши про цілі та завдання семінару. Після цього Руслана Коренчук провела коротке знайомство для всіх присутніх, аби учасники змогли ближче познайомитися та краще комунікувати.

 

IMG_0043Після цього, першу сесію провів Вайдас Аугунас, розповівши про Східне Партнерство та Угоду про Асоціацію та поділившись своїм досвідом з погляду Литви. Також, він поділився своїм досвідом організації освітніх заходів та впливу програм ЄС на економічний та культурний розвиток Литви.

IMG_0055Після цього, Ян Малдер розповів про ціннісно-орієнтований підхід розуміння терміну “Демократія” та її вплив на країни Східного партнерства.

IMG_0049А опісля Руслана Коренчук провела сесія короткого обміну ідей проектів, котрі можуть бути масштабовані на всі 3 країни та можуть бути спільним проектом для різних партій (їх на разі в даному проекті уже 10 – 2 грузинські, 3 молдовські та 5 українських).

IMG_1179Наступний день почався із надзвичайно цікавої доповіді Наталії Горін про процес інклюзії України в Європейську Асоціацію та його наслідки для України. Після цього Анжела Грамада та Наталія Мчедлашвілі  розповіли про вплив включеності Грузії та Молдови в програму Східного Партнерства в плані тих конкретних змін, котрі отримали ці 2 країни від даної програми.

IMG_1227Відразу після цього Надія Афанасьєва більш детально розповіла про всі інструменти та програми, котрі надаються країнам Східного партнерства для більш тіснішої кооперації із ЄС. Потім Ян Малдер розповів про міжнародний кризис-менеджмент та вміння вирішувати конфлікти мяко та з мінімальними втратами для всіх сторін.

IMG_1231 А завершив день Роман Кошовий з лекцією про партисипативну демократію, або ж демократію участі та розказав, як впливати на місцеву політику.

Останній день семінару відкрив та провів Ян Малдера дуже вдало модеруючи рольову гру на навики та вміння організації переговорного процесу, з котрого всі учасники почерпнули дуже важливі уроки. IMG_1237Завершився семінар приємним врученням дипломів усім учасникам семінару від Морітца Юнгінгера, ведучого партнера проекту від Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні та Ростислава Томенчука, голови правління Українського інституту міжнародної політики.

 

IMG_1283