Category Archives: Новини/News

НОВИНИ

Відкриття платформи Центрів професійної досконалості Дунайського регіону

29 листопада відбулася значна подія – офіційне відкриття платформи Центрів професійної досконалості Дунайського регіону!
💠 Платформа була запущена у рамках Пріоритетного напряму 9 ЄСДР за сприяння ETF – European Training Foundation.
Ініціатива полегшить співробітництво щодо CoVEs (Centres of Vocational Excellence) для просування “зеленого” способу життя, сталого екологічного розвитку та соціальної інклюзії на освітньому рівні в Дунайському регіоні.
Платформа Центрів професійної досконалості об’єднує представників відповідальних національних адміністрацій та установ з країн Дунайського регіону та експертів з Європейської комісії, PA9 та ETF – European Training Foundation. З нашої сторони в участь у заході взяли представники Директорату професійної освіти Міністерство освіти і науки України.
⤵️ Цьогоріч Україна долучилась до платформи. Це, зокрема, посприяло можливості формування політики Дунайського регіону у співпраці з країнами-членами ЄС та реалізації спільних ініціатив з партнерами 14 країн макрорегіону. Цей досвід став вирішальним під час визначення пріоритетів головування України в ЄСДР.
Нагадаємо, що Ukrainian Institute for International Politics є командою підтримки координатора ПН9 в Україні Міністерство освіти і науки України та активно допомагає втіленню ключових векторів Пріоритету 9:
▪ освіта і підготовка
▪ ринок праці та соціальна політика

Відбулася зустріч Ольги Стефанішиної та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

25 листопада, відбулася зустріч Ольги Стефанішиної, Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та представників Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС
📍 Учасники були проінформовані про роботу, яка ведеться Урядом України за підсумками 23-го Саміту Україна-ЄС, що відбувся 12 жовтня 2021 року.
💠 На зустрічі була присутня директорка Ukrainian Institute for International Politics Nadija Afanasieva, координаторка Робочої групи 1 “Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика” УС ПГС.
🔹 На зустрічі обговорили питання енергетичної безпеки, прогресу в оновленні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та інші.
🔹 Ольга Стефанішина подякувала представникам громадянського суспільства за активну роботу щодо наближення українського законодавства до європейського та закликала до активної спільної адвокації українського порядку денного в інституціях ЄС. Представники УС ПГС повідомили про напрацювання робочих груп, а також дали свої рекомендації.
❕ Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) – це спільний консультативний орган громадянського суспільства України та Євросоюзу, утворений відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. В межах ПГС організації громадянського суспільства обох сторін моніторять стан реалізації Угоди про асоціацію, а також виробляють рекомендації відповідним органам.

XX засідання Керівної групи Пріоритетного напряму 11 ЄСДР

25 листопада відбулося XX засідання Керівної групи Пріоритетного напряму 11 #EUSDR – “Безпека”. Участь у ньому взяли члени Європейської Комісії, Головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону та представники з більше ніж 14 європейських країн. .
💠 Що обговорювали?
🔹 актуальні теми безпеки в Дунайському регіоні
🔹 співробітництво з Пріоритетним напрямом 1а – Мобільність водних шляхів
🔹 новини про членство України у Акваполі: наша країна отримала статус спостерігача, а вже з 2023 року Україна стане повноправним членом організації
📌 Національний координатор України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону Igor Korkhovyi презентував Програму Головування України та поділилився пріоритетами українського Головування на період до 31 листопада 2022 року. Представники Пріоритетних напрямів привітали команду Головування, побажали їм успіху та запевнили про необхідну підтримку у разі потреби.
📍 Українська сторона вкотре висловила бажання провести офлайн зустріч у Києві, можливо, протягом наступних 6 місяців.
Ігор Корховий також зазначив, що “Україна зосередить увагу на впровадженні заходів щодо відновлення, згуртованості та зближення Дунайського регіону” 🌊
Детальніша інформація – за посиланням. 
❕ Нагадаємо, що пріоритетами Головування України були визначені:
1️⃣ Сталий розвиток Дунайського регіону шляхом декарбонізації та трансформації економіки
2️⃣ Розвиток людського капіталу та ринків праці.

Дослідницький проект “Тримор’я – дорожня карта для України” завершено!

Three Seas logo_block

Український інститут міжнародної політики (УІМП) пропонує вашій увазі сформульовані експертні рекомендації щодо позиціонування України в Ініціативі Тримор’я.

Метою даного проекту є обґрунтування ролі України в Ініціативі Тримор’я задля сприяння виробленню Кабінетом Міністрів та іншими українськими стейкхолдерами державної позиції стосовно членства України в Тримор’ї.

Впродовж проекту експерти з енергетики, інфраструктури та цифровізації дослідили питання участі нашої держави в Ініціативі, проаналізували проекти, які наша держава може запропонувати, та до яких може потенційно долучитись.

На даному етапі дослідження несе особливу цінність для підготовки та просування ідеї участі України в майбутньому саміті Ініціативи в Латвії в 2022 році та зближення з Ініціативою трьох морів.

Документ розділений на три частини: енергетика, інфраструктура та цифровізація. В кожній з частин експерти пропонують огляд сучасного стану справ, виділяють політичні рекомендації для стейкхолдерів, аналізують сучасні галузеві проекти Тримор’я, виокремлюють цікаві проекти для участі України та власні проекти, які Київ може запропонувати партнерам з Ініціативи.

Дані рекомендації є результатом дослідницького проекту «Тримор’я – дорожня карта для України», який УІМП імплементував у 2021-му році за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Переглянути дослідження можна за посиланням
Тримор`я – дорожня карта для України

Логотип та брендбук Головування України у ЄСДР

Український інститут міжнародної політики спільно з Мінрегіоном за підтримки Фонду Зайделя розробили логотип та брендбук головування України у Дунайській стратегії.

⛵ Логотип представляє собою силует корабля у синьо-жовтій гамі. Він символізує судноплавство та русло річки Дунай.

Використання цього логотипу та дотримання правил, прописаних у брендбуці є критично важливим для формування позитивного іміджу України під час її Головування.
📍 З брендбуком можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/2YKNJId.

Україна координує пріоритетного напряму 9 «Інвестиції в освіту та перепідготовку» у межах ЄСДР

Одним із тематичних пріоритетів Головування України є розвиток людського капіталу та ринків праці
Цей пріоритет має певну спільність з Пріоритетним напрямом 9 ЄСДР «Інвестиції в освіту та перепідготовку», який Міністерство освіти та науки України разом з галузевими міністерствами Австрії та Молдови співкоординує ще з 2020 року 👩‍🎓

Поговоримо про основні завдання цього вектору діяльності:
💠 Підвищення рівня зайнятості, зокрема шляхом боротьби з довгостроковим безробіттям та безробіттям серед молоді;
💠 Підвищення якості одержаних знань, навичок та компетенцій під час здобуття освіти; фокус на практичних знаннях;
💠 Покращення якості вищої освіти та ефективності навчального процесу та систем ринку праці;
💠 Забезпечення інклюзивної освіти та підготовки, просування інклюзивних ринків праці, рівних можливостей та недискримінації;
💠 Просування громадських компетенцій та life-long learning;
💠 Сприяння тісній співпраці між освітніми та дослідницькими інститутами та ринком праці.
Український інститут міжнародної політики тісно співпрацює з координатором Пріоритетного напряму 9 в Україні – Міністерством освіти та науки України у втіленні ключових векторів Пріоритету:
📌 освіта і підготовка
📌 ринок праці та соціальна політика

Програма Головування України в Дунайській стратегії: основні пункти

На період Головування України у ЄСДР з листопада 2021 року по листопад 2022 року була ухвалена програма Головування у Дунайській стратегії.
Крім цього, був створений детальний план дій щодо реалізації цієї Програми.

Для посилення ролі ЄСДР під час свого головування Україна також продовжуватиме розпочаті ініціативи країн, які раніше головували в ЄСДР

Центральними пріоритетами для Головування України стали:

1) Декарбонізація та трансформація економіки

У рамках цього пріоритету ЄС приділяє все більше уваги адаптації до змін клімату. Саме тому у рамках цього напряму планується:

🔹зростання частки еко транспорту, особливо залізничного та водного
🔹заохочення переходу на автомобілі з мінімальним викидами
🔹розширення транспортної сітки TEN-T на сусідні країни
🔹декарбонізація економіки, зокрема з переходом на низьковуглецеву енергетику

2) Розвиток людського капіталу та ринків праці

🔹забезпечення якості освіти та її адаптація до потреб ринку праці
🔹зростання рівня грамотності та знання іноземних мов
🔹lifelong learning — навчання протягом усього життя – має стати нормою для всіх
🔹зменшення безробіття та працевлаштування молоді

Важливу роль відіграє у демократичних системах світу впровадження громадянського суспільства. З метою його імплементації проводять щорічний «Форум громадянського суспільства», який сприятиме гуртуванню країн-учасників Дунайської стратегії навколо спільної мети.

Вже зараз Україна активно працює над реалізацією запланованих заходів.

Форум ЄСДР 26-27 жовтня: основні хайлайти та підсумки

26-27 жовтня у Братиславі відбулася довгоочікувана подія – 10-й щорічний Форум ЄСДР, на якому Україна отримала штурвал Головування у Дунайській стратегії.!
Цьому заходу передував Participation Day – захід, присвячений питанням спільного прийняття рішень та спільного проектування державних послуг з огляду на цифровізацію та електронний уряд 📲Наступного дня, 26 жовтня, відбувся перший день Форуму. На відкритті участь брав також прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер. Він привітав Україну з майбутнім головуванням у Дунайській стратегії та запевнив у готовності Словаччини допомагати українським колегам під час майбутнього головування.
Завершальний день Форуму, 27 жовтня, був не менш продуктивним.
Ось що обговорювали:
– Продовження Україною розпочатого Словаччиною курсу на залучення молоді до діяльності Стратегії
– Цифрова трансформація та інновації: те, як пандемія COVID-19 стала каталізатором цифрових змін в регіоні Стратегії, виклики, які постають перед малим та середнім бізнесом, а також smart city, що передбачає не лише цифровізацію, але й відповідну освіту
– Підтримка держав не-членів ЄС: зокрема, на цій панелі виступив Ігор Корховий – Національний координатор України у ЄСДР. Від імені України він висловив подяку Словаччині за ефективну роботу під час свого Головування та безпосередньо за організацію Форуму.

Ігор Корховий підкреслив, що Дунайська стратегія є прикладом комплексного підходу до макрорегіонального розвитку та наголосив, що для України така співпраця є шансом прискорити процеси євроінтеграції.

“Це прекрасна можливість для України продемонструвати своє бажання стати частиною європейської спільноти та під250685155_121782236943790_4541533999314669383_nтвердити курс на євроінтеграцію”, – зазначив Ігор Корховий.

Під час закриття Форуму відбулася урочиста церемонія передачі штурвалу Головування Україні. Наразі штурвал вже перебуває у Києві.
Нагадаємо, що Україна стала першою країною не-членом ЄС, яка головуватиме у Стратегії.

Знімок екрана 2021-08-10 144543

Регіональні офіси євроінтеграції в Україні – нове дослідження Українського інституту міжнародної політики у партнерстві з Представництвом ФКА в Україні

З прийняттям Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 р. № 1300-р “Про реалізацію експериментального проекту щодо утворення та забезпечення функціонування установи “Агенція регіонального розвитку “Офіс євроінтеграції”” український уряд встановив нові рамки для сприяння європейській інтеграції на регіональному рівні.

Наступним кроком на цьому шляху має стати розширення мережі регіональних офісів європейської інтеграції по всій території України впродовж 2020-2024 років. Для ефективної реалізації цілей проекту постає потреба у створенні всебічної стратегії, що визначатиме координаційні повноваження між центральними та місцевими органами влади та забезпечить комунікаційний супровід діяльності офісів у областях України.

Український інститут міжнародної політики у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні презентують дослідження про переваги, особливості і виклики, пов’язані з розгортанням регіональних центрів з євроінтеграції на базі Агенцій регіонального розвитку (АРР).

Повна версія публікації доступна за посиланням: Publication – Regional Offices of Eurointegration

donetsk

Донецька область долучилася до Платформи S3!

У липні Донецька область долучилася до Платформи S3!  Вітаємо команду Донецької області!

Це ще один важливий крок, який наближає область до смарт-спеціалізації. Відтепер Донецька область слідом за Луганщиною включена до Європейської платформи смарт-спеціалізації.

Підготовка заявки та реєстрація на Платформі S3 стала можливою завдяки допомозі експертів Українського інституту міжнародної політики за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”. Команду Донеччини також консультувала незалежна експертка Європейської комісії Юргіта Петрауск’єне .

Станом на липень вже 11 українських областей зареєстровані на цій платформі.

Нагадаємо, що проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» реалізується Українським інститутом міжнародної політики партнерстві з Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.