Запуск регіонів / Launching Regions

«Запуск регіонів» це:

 • ініціатива Українського інституту міжнародної політики спрямована на підтримку реформи децентралізації та покращення інвестиційної привабливості регіонів України;

 • комплекс програм та заходів для допомоги Мінрегіону України щодо втілення реформи децентралізації на основі досвіду розвинених країн;

 • тренінги та консультації для допомоги Об’єднаним територіальним громадам стати конкурентоспроможними і інвестиційно привабливими;

 • налагодження контактів та партнерства для використання кращих практик розвитку територій.

Ініціатива розпочалась в 2015 році за результатами всеукраїнського інформаційної кампанії спільно з Мінрегіоном України про переваги децентралізації на основі досвіду країн ЄС.

Пріоритетні завдання роботи Ініціативи «Запуск Регіонів»:

 • вироблення інструментів та механізмів для покращення інвестиційної привабливості областей;
 • сприяння збільшенню ОТГ в 2016 році до 250 одиниць;
 • заохочення міст до створення ОТГ;
 • підготовка проектних менеджерів в ОТГ та містах;
 • сприяння створенню та активізації окремих підрозділів в рамках виконавчих комітетів міст та ОТГ, відповідальних за регіональний розвиток та інвестиційну привабливість;
 • підготовка менеджерів стратегічного розвитку для регіональних агенцій регіонального розвитку;
 • залучення Комітету регіонів ЄС до експертної та консультаційної підтримки в реформі децентралізації через запуск роботи Таск-форсу Україна-Комітет регіонів ЄС;
 • вироблення аналітичних та роздаткових матеріалів для підтримки роботи офісів реформ та агенцій регіонального розвитку щодо потенціалу міст та ОТГ, проектного менеджменту, залучення інвестицій та стратегічного планування;
 • посилення участі місцевої влади в розвитку малого та середнього бізнесу в громадах;
 • допомога політичним партіям та їх місцевим депутатам щодо практичного використання переваг реформи з децентралізації, роботи з громадами та підтримки реформи.

Ініціатива реалізується через низку проектів УІМП шляхом освітнього, інформаційного, тренінгового та консультативного компонентів.

За посиланням – матеріали для регіонального семінару.

Медіа-матеріали “Децентралізація від страхів до реальності”

В рамках інформаційної кампанії Українського інституту міжнародної політики з подолання стереотипів та роз’яснення особливостей реформи з децентралізації було розроблено 6 тематичних роліків про здобутки реформи у сферах освіти, охорони здоров’я, розбудови інфраструктури, трансформацію місцевої влади, інвестиції та міжнародний досвід децентралізації на прикладі Польщі.

Роліки було розроблено у співпраці з Міністерством Регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Польща. Досвід реформи у сусідній Польщі демонструє тривалість та складність процесу трансформації, але водночас результати реформи для пересічних громадян та територіальних громад.

Місцева влада. Як зміняться можливості та обов’язки місцевого самоврядування в результаті реформи з децентралізації. Чого чекати від місцевої влади і як її контролювати.

Інфраструктура. Які зміни у інфраструктурі та дороги всередині та поза межами населених пунктів, у громадах та між ними. Більш комфортні та швидкі шляхи сполучення для громадян незалежно від місця їх проживання.

Освіта.  Які зміни чекають на школи в рамках об’єднаних територіальних громад – їх реформування, нова якість та можливості освіти.

Охорона Здоров’я. Як і освіта, охорона здоров’я після реформи переходить до повноважень місцевої влади, яка отримує можливості вирішувати як будуть надаватись якісні медичні послуги і забезпечувати належний рівень охорони здоров’я незалежно від місця проживання громадян.

Інвестиції. Яким чином громада може забезпечити свій розвиток залучивши інвестора, що потрібно для зацікавлення потенційних інвесторів – відкритість та зрозумілість громади, її готовність працювати з інвесторами, наявність власного стратегічного плану розвитку та бажання просувати власну громаду в межах країни та на міжнародному рівні.

Усі роліки доступні українською та російською мовами та розраховані на широку глядацьку аудиторію.

Матеріали дослідження проекту “Регіональний розвиток: виклики та інструменти для політичних партій”, розроблена інфографіка “Як працювати з інвестором”.

В рамках проекту “Регіональний розвиток: виклики та інструменти для політичних партій”, командою УІМП буда розроблена інфографіка, методичний порадник громадам та містам “Як працювати з інфестором”.

Як працювати з інвестором How to work with investors_A4_1     Як працювати з інвестором How to work with investors_A4_2

Матеріали дослідження інфографіка Агенції Регіонального Розвитку.

АРР_УІМП1       АРР_УМІП2

АРР_УІМП3       АРР_УІМП4

 Матеріали проекту «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив»

title Report DecentralizationДослідження Результати Всеукраїнської інформаційної кампанії з децентралізації презентує аналіз цільової аудиторії проекту, обізнаність щодо децентралізації та й загалом розуміння реформи місцевого самоврядування, аналіз комунікаційного компоненту реформи та рекомендації відповідним структурам державної влади щодо більш ефективного його втілення. Також у документі наведені основні проблеми імплементації реформи та найбільш поширені стереотипи щодо реформи, що наразі побутують серед громадськості, що є особливо актуальним в світлі процесу внесення змін до Конституції України у частині децентралізації та широкого обговорення даної тематики у експертних колах та у загальнополітичному дискурсі.


В рамках проекту «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив» експерти Українського інституту міжнародної політики розробили кілька візуалізацій різноманітних аспектів реформи з Децентралізації влади та регіональної політики.

                                                           UIIP dovidnyk 1st page

У довіднику зібрано 21 найпоширеніше питання про реформу з децентралізації влади, задані учасниками регіональних інформаційних заходів в лютому — липні 2015 року. Частина із цих питань уже врегульована законодавством, частина знаходиться у стадії розробки та узгодження, щодо деяких ми пропонуємо кращий міжнародний досвід та практики.


                         A4_vykonkom-01A4_vykonkom-02

Як керувати об’єднаною територіальною громадою – основні структурні складові, критерії формування, практичні приклади розрахунків та структури виконкома


                         Teryt_gromady_struktura_A4_ok-01Teryt_gromady_struktura_A4_ok-02

Особливості об’єднаної територіальної громади, спосіб її формування,визначення адміністративного центру, повноваження та структура органів місцевого самоврядування в рамках ОТГ та їх посадові особи (Голова, Рада, Староста, Виконавчі органи).


                         Teryt_gromady_perevagy_A4_ok-01 Teryt_gromady_perevagy_A4_ok-02

Інформація про переваги, які отримають громадяни в об’єднаній територіальній громаді. Які повноваження отримає ОТГ, її фінансові можливості та збільшення ресурсної бази, а також додаткові можливості та компетенції  що отримає місцева громада.


Rozpodil_A4_OK-02-01Rozpodil_A4_OK-01-01 - перевернута

З чого складаються місцеві бюджети – розподіл місцевих доходів та видатків в Польщі та Україні


Decentralization - Invest in Poland - UIIP

Інвестиційна привабливість та іноземні інвестиції на прикладі Воєводства Малопольського


Decentralization - useful links - UIIP

Корисні електронні ресурси про децентралізацію


Також експерти УІМП підготували робочі матеріали для учасників заходів, де зібрано кращі практики та засади децентралізаційних реформ деяких країн ЄС.

5-1 8 4-2 7-2 6 Print Print Print

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Закладки-мотиватори для широкої аудиторії, які пояснюють що таке децентралізація влади і які зміни вона принесе для пересічних громадян