D01990A0-647A-49FE-A045-618A0F0324EF

Команда Луганської області наблизилась до процесу підприємницького відкриття!

14 липня відбувся другий EDP воркшоп “Хімія” для команди Луганської області. Захід відбувся в рамках проєкту “Трансформація регіонів через спільні розумні рішення”.

Директорка Українського інституту міжнародної політики Надія Афанасьєва розповіла про процеси смарт-спеціалізації в Україні. На даний момент лише 5 із 24 областей активно працюють над процесом підприємницького відкриття. Надія Афанасьєва також презентувала різні варіанти фінансових можливостей, які відкриваються перед областями після завершення роботи над стратегією смарт-спеціалізації.

B0FD03A9-ABDF-49D2-BF61-C32BD71FE512

Світлана Борис – координатор Смарт Спеціалізації в Луганській області представила фінальний варіант SWOT- аналізу хімічної галузі Луганської області. Зокрема, Світлана Борис зробила акцент на потенціал синергії галузей IT та хімічного виробництва.

Наталія Швець – координатор пріоритетного напряму «Хімічне виробництво» в Луганській області поділилась пріоритетами та цілями політики європейської смарт-спеціалізації. Йдеться про цифрову трансформацію (інтелектуальне та адаптивне виробництво) та сталі інновації.

6543C2F7-9BF9-4074-83A6-56B3907B80C0

Учасники обговорили бачення розвитку пріоритетного напряму “Хімія” на найближчі 10 років. Під час роботи по групах учасники воркшопу проаналізували світові тенденції щодо актуальних технологій та інноваційних продуктів в межах обраного напряму, сформували «картки» власних інноваційних проектів та презентували їх колегам. Під час зустрічі, зокрема, розглянули такі тренди: самовідновлювальні полімери, матеріали для приховування джерел тепла, полімери з ефектом пам’яті форми, синтетичний каучук із біомаси та зелений водень. Інноваційні проекти, які були презентовані під час воркшопу, згодом стануть основою для затвердження пріоритетів смарт-спеціалізації в рамках галузі «Хімічне виробництво» у Луганській області.

Незалежний експерт  Спільного дослідницького центру Європейської комісії Манфред Шпізбергер високо оцінив роботу команди Луганської області та рекомендував акцентувати увагу на подальшій розробці інноваційних проектів.

DB307A1C-E9FD-450D-A92C-130FA3E71EAB

Процес підприємницького відкриття (Entrepreneurial discovery process – EDP)  – це процес ідентифікації або генерації нових та конкретних продуктів, технологій або послуг, що мають інноваційну складову в широких секторах економічної діяльності. Саме завдяки EDP відбувається практичне впровадження смарт- спеціалізації в регіонах України із врахуванням їх конкурентних переваг. Перший EDP воркшоп був спрямований на звуження більш широкого напрямку до конкретної ніші.

Нагадаємо, що проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» реалізується Українським інститутом міжнародної політики партнерстві з Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.