EBD6655D-609B-4229-8D3A-3DF60E1E7A43

Перспективи розвитку галузі “Кераміка” надихають!

Дякуємо команді Донецької області за неймовірну роботу! За результатами другого воркшопу, що відбувся 13 липня 2021 року, можна впевнено сказати, що учасники точно знають, як варто розвивати галузь “Кераміка”! Дуже цікаві, а часом – несподівані, проекти та рішення.

Координатор Смарт Спеціалізації в Донецькій області Наталія Грішина презентувала результати роботи команди над попередніми етапами, а також результати SWOT-аналізу напряму кераміка. Юрій Тупікало, координатор пріоритетного напряму «Креативні індустрії (кераміка)» в Донецькій області, поділився аналітикою галузі «Кераміка» та проаналізував перспективи розвитку кожної ніші з точки зору розширення ринку. Зокрема, Юрій Тупікало акцентував увагу на кількох ключових напрямах: будівельна кераміка, санітарна кераміка, побутова кераміка (посуд) та технічна кераміка.

4FF10489-1D33-4C4F-BA5A-382F42083D29

Директорка Українського інституту міжнародної політики  Надія Афанасьєва поділилась поточними напрацюваннями в пріоритетах інших областей. Зокрема, вона розповіла про кейс Тернопільської області. Там команда презентувала кілька цікавих інноваційних проектів, які були представлені по пріоритету “Виробництво органічної та нішевої продукції”.

Аналіз світових трендів, актуальних технологій та інноваційних продуктів в межах обраного напряму дозволив учасникам сформувати цікаві пропозиції та «картки» власних інноваційних проектів. Зокрема, учасники обговорили такі глобальні тенденції як: переробку керамічних відходів, сферу біосумісної кераміки, 3D-дизайн, роботу із кольоровими глинами, керамічні аксесуари із NFC та використання кераміки як елементу сталого розвитку.

Експертка Спільного дослідницького центру Європейської комісії Юргіта Петрауск’єне запропонувала команді знайти конкретні проекти, які насправді стануть локомотивом розвитку економіки області. Також Юргіта Петрауск’єне рекомендувала команді Донецької області перед розробкою інноваційних проектів зробити рейтинг трендів та визначити ключові пріоритети області по смарт-спеціалізації.

Презентовані проекти, які будуть доопрацьовані до наступної зустрічі, увійдуть до портфоліо інноваційних проектів Донецької області. Наступна зустріч запланована за кілька тижнів.

04E7BC51-1FE2-4BE6-9EF0-D0380BC7ABD1

Нагадаємо, що процес підприємницького відкриття – це процес ідентифікації або генерації нових та конкретних продуктів, технологій або  послуг, що мають інноваційну складову в широких секторах економічної діяльності  називається процесом підприємницького відкриття (Entrepreneurial Discovery  Process – EDP). Саме завдяки EDP відбувається практичне впровадження смарт-спеціалізації в регіонах України із врахуванням їх конкурентних переваг. Перший EDP воркшоп був спрямований на звуження більш широкого напрямку до конкретної ніші.

Нагадаємо, що проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» реалізується Українським інститутом міжнародної політики партнерстві з Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.