Форум ЄСДР 26-27 жовтня: основні хайлайти та підсумки

26-27 жовтня у Братиславі відбулася довгоочікувана подія – 10-й щорічний Форум ЄСДР, на якому Україна отримала штурвал Головування у Дунайській стратегії.!
Цьому заходу передував Participation Day – захід, присвячений питанням спільного прийняття рішень та спільного проектування державних послуг з огляду на цифровізацію та електронний уряд 📲Наступного дня, 26 жовтня, відбувся перший день Форуму. На відкритті участь брав також прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер. Він привітав Україну з майбутнім головуванням у Дунайській стратегії та запевнив у готовності Словаччини допомагати українським колегам під час майбутнього головування.
Завершальний день Форуму, 27 жовтня, був не менш продуктивним.
Ось що обговорювали:
– Продовження Україною розпочатого Словаччиною курсу на залучення молоді до діяльності Стратегії
– Цифрова трансформація та інновації: те, як пандемія COVID-19 стала каталізатором цифрових змін в регіоні Стратегії, виклики, які постають перед малим та середнім бізнесом, а також smart city, що передбачає не лише цифровізацію, але й відповідну освіту
– Підтримка держав не-членів ЄС: зокрема, на цій панелі виступив Ігор Корховий – Національний координатор України у ЄСДР. Від імені України він висловив подяку Словаччині за ефективну роботу під час свого Головування та безпосередньо за організацію Форуму.

Ігор Корховий підкреслив, що Дунайська стратегія є прикладом комплексного підходу до макрорегіонального розвитку та наголосив, що для України така співпраця є шансом прискорити процеси євроінтеграції.

“Це прекрасна можливість для України продемонструвати своє бажання стати частиною європейської спільноти та під250685155_121782236943790_4541533999314669383_nтвердити курс на євроінтеграцію”, – зазначив Ігор Корховий.

Під час закриття Форуму відбулася урочиста церемонія передачі штурвалу Головування Україні. Наразі штурвал вже перебуває у Києві.
Нагадаємо, що Україна стала першою країною не-членом ЄС, яка головуватиме у Стратегії.