Рік Головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону: recap

У 2022 Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка головувала у Дунайській стратегії. Символічним є те, що завершила Головування Україна вже у статусі кандидата на членство в ЄС.
 
Чимало амбітних планів на цей рік перервало повномасштабне вторгнення росії. Та навіть попри триваючу війну ми продовжували виконувати свої зобов'язання як головуюча країна.
 
➡️ Україна офіційно розпочала головувати у ЄСДР в листопаді 2021 року. Тоді відбулася Презентація програми Головування України в Дунайській Стратегії за участі представників Уряду України, ЄСДР та експертного середовища. Більше про неї - за посиланням.  
 
▶️ У червні відбулася 10-та конференція стейкхолдерів ПН 9 ЄСДР «Молодь у час кризи: розбудова гнучких систем освіти, підготовки та ринку праці в Дунайському регіоні». Учасники говорили про виклики та майбутні пріоритети ефективної політики в галузі освіти, навчання та ринку праці та пов’язаних проектів. Ключовий акцент - на підтримці молоді Дунайського регіону в контексті війни в Україні, пандемії COVID-19 та змін клімату. Читайте більше за посиланням. 
 
▶️ У ході Embedding Week, що відбувся у липні, представники Єврокомісії, Головування України, Пріоритетних напрямів ЄСДР та країн-учасниць Стратегії обговорили основні аспекти взаємоузгодження фінансових інструментів, приклади існуючих проектів в Дунайському регіоні та пріоритетних напрямів діяльності Стратегії. Детальніше про це тут.  
 
▶️ 15-16 вересня відбулася міжнародна конференція «Освіта, перепідготовка та інклюзія: трансформація під час кризи».
Захід об'єднав представників українського уряду, органів місцевого самоврядування, освітньої спільноти, громадського сектору та міжнародних партнерів. Учасники обговорили питання інклюзії у сфері освіти та на ринку праці, а також розглянули основні проблеми трансформації професійної освіти під час війни. Як це було - читайте тут.  
 
✅ Підсумком року Головування стало проведення ХІ Щорічного Форуму ЄСДР, який відбувся 19-20 жовтня під гаслом «Сталий і безпечний Дунайський регіон», і був спрямований на посилення співпраці всіх 14 країн-учасниць Стратегії у протидії наростаючим викликам та загрозам, спричиненим військовою агресією рф, енергетичною кризою та пандемією COVID-19.
Подія зібрала понад 50 спікерів, 200 учасників офлайн у Кошице (Словаччина) та більше 1500 онлайн і стала справді унікальним досвідом для Дунайського регіону. Форум був організований за підтримки Українського інституту міжнродної політики та Фонду Ганнса Зайделя в Україні. Запис можнапереглянути тут. 
 
🇺🇦🤝🇸🇮 Наступною після України головує Словенія. У 2023 ми продовжуватимемо співпрацю та реалізацію ключових пріоритетів у форматі Тріо 🇸🇮🇺🇦🇦🇹, а також роботи в рамках Пріоритетних напрямів.