Інтерв'ю для Radio Europa Liberă Moldova.

«Ми маємо зробити все можливе, щоб перемогти», наголосила Nadija Afanasieva, директорка УІМП у інтерв'ю Radio Europa Liberă Moldova.
 
Надія Афанасьєва розповіла, що українці налаштовані на перемогу. Коли буде ця перемога – залежить від партнерів. Чим раніше, тим краще – з огляду озброєнь, гуманітарної допомоги, та всього, що пов'язане з армією та обороною.
Основне з інтерв'ю 👇
 
Про опір українців
Першою реакцією багатьох була паніка та розгубленість. Але суспільство швидко мобілізувалося. Зараз українці – єдині. Хоча є політики, які намагаються дестабілізувати ситуацію: вони піднімають питання корупції, ставлять під сумнів правильність прийнятих рішень. Зараз суспільство дуже різко реагує на такі речі. Україна у стані війни, і ми маємо робити все можливе для перемоги. А вже після неї обговорювати, хто і як діяв під час цієї війни.
 
Про допомогу від Заходу
Ми були приємно здивовані, коли країни ЄС почали діяти: доопрацьовувати санкції, постачати зброю. Адже ми добре розуміємо, наскільки складні процеси прийняття рішень у ЄС.
Але з іншого боку маємо відносини з Угорщиною, Німеччиною, Францією. Вони кажуть одне, а роблять зовсім інше. Українці гинуть щодня, і ми в жодному разі не маємо думати про те, як зберегти обличчя Путіна. Це – невірний дипломатичний підхід.
Зараз ми помічаємо певну втому на Заході від війни в Україні. Тому наше громадянське суспільство, ЗМІ та політики мають поширювати дуже чіткі сигнали: «Так, ми розуміємо: у вас є свої плани та проблеми, але надаючи підтримку нам, ви допомагаєте собі. Якщо Україна програє, війна прийде до вас. Першими будуть Молдова, Румунія, Польща. Не можна бути впевненим із таким сусідом на сході».
 
Про переговори
Переговори з росією потрібно відновлювати з нуля. Ця «нульова точка» – на полі бою. Ми зможемо вийти з переговорів переможцями тоді, коли у нас буде необхідне озброєння та техніка.
 
Про уроки з цієї війни для Молдови
Для Молдови важливо не бути пасивною та позбутися комплексу неповноцінності, який притаманний багатьом пострадянським країнам – і Україні, і Молдові, і Грузії. Ми продемонстрували своє прагнення долучитися до Євросоюзу. І цей курс повинен залишатися чітким та зрозумілим. Україна вже давно говорить про те, що жодної співпраці з агресором бути не може. А європейцям знадобилося 8 років, щоб зрозуміти, що це справа не лише України, а всього регіону.
 
Повна версія інтерв’ю (румунською): https://bit.ly/3aPWoyR