Які виклики маємо розглядати у контексті потенційного вступу України до ЄС?

Які виклики маємо розглядати у контексті потенційного вступу України до ЄС?
Як участь в макрорегіональних стратегіях зміцнює перспективи регіонального майбутнього післявоєнної України?
 
🎙️ Директорка Українського інституту міжнародної політики Надія Афанасьєва та Sebastian Schäffer (Institut für den Donauraum und Mitteleuropa (IDM), обговорили ці та інші питання у подкасті CEE (Central Europe Explained). 
 
Зокрема, говорили про:
 
Виклики та нові можливості у рамках Головування України у ЄСДР
  • Після початку повномасштабного вторгнення Національний координатор України в ЄСДР Ігор Корховий повідомив країни-учасниці ЄСДР про те, що Україна не може виконувати свої обов'язки та повноцінно реалізовувати план Головування України.
  • Зараз ми беремо участь у різних зустрічах та плануванні Щорічного Форуму ЄСДР, що відбудеться у 2022 році. Формат проведення Форуму обговорюється, але гарна новина - він точно буде!
  • Словаччина та Словенія, як учасники trio presidency, підтримують Головування України в такий складний час.
Також обговорили нові можливості, пов'язані з потенційним наданням Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС.
З'являються нові можливості, зокрема, зростання співробітництва не тільки а рамках ЄСДР, а й у синергії зі Стратегією ЄС для регіону Балтійського моря.
 
Фінансування проектів з рф та Білоруссю в рамках транскордонного співробітництва було заплановане ще в 2021 році. Після виключення цих країн з усіх програм, кошти можуть бути перерозподілені між іншими проектами, в тому числі за участю України.
 
🎧 Слухайте подкаст та дізнайтеся також, які переваги та можливості для розвитку надає Україні потенційний статус країни-кандидата на вступ до ЄС та як розширення співпраці з макрорегіональними стратегіями допоможе у повоєнній відбудові України.
📃 Читайте також policy paper "A European (Regional) Future for Ukraine" про європейське регіональне майбутнє України.